6 veidi, kā mēģināsim tikt galā ar slinkumu

 

ka_uzvaret_slinkumu (2)Ir bez gala daudz ieteikumu kā tikt galā ar mums katrai un katram zināmo un daudz ko padarīt traucējošo stāvokli, kad darīt negribas neko. To var nosaukt dažādi – slinkums, apnikums, depresija, panīkums, enerģijas trūkums… Bet mēs nojaušam, ka sliktā ziņa ir tā, kas tas VIENALGA būs jāpadara.

Tāpēc mēģināsim vēlreiz – lūk, seši padomi, kurus varētu izmēģināt, lai šo situāciju atrisinātu pēc iespējas veiksmīgāk un ‘nesāpīgāk”.

1. Vispirms – nedarīsim NEKO. Nopietni! Pārtrauksim JEBKĀDU darbību un darbošanos: nestaigāsim pa dzīvokli, nesēdēsim pie datora, neēdīsim, nedzersim, nelasīsim, negulēsim, neklausīsimies mūziku. Drīkst aizvērt acis. Ziedosim šim (to pat nevar nosaukt par nodarbi) 10 minūtes un tev pašai sagribēsies kaut ko darīt. Šajā visā ir kaut kas no meditatīvās prakses, tas mazina iekšējo satraukumu un uzlādē ar enerģiju.

2. Liec sev padarboties TIKAI 5 minūtes. Tas ir vienkāršāk, nekā ķerties pie lietas, apzinoties, ka būs jāstrādā visu dienu. 5 minūtes var izturēt absolūti jebko un tai pašā laikā ir pilnīgi gana, lai sāktu darbu. Pilnīgi iespējams, ka tu to padarīsi līdz galam.

3. Lielu uzdevumu sadali mazākos. Ķerties klāt liela uzdevuma risināšanai dažreiz nav iespējams sevi pierunāt nekādi. Tāpēc sadali to mazākos uzdevumos (rakstiski un ar konkrētu strukturējumu – lai tas būtu vizuāli redzams) un pildi pēc kārtas – tas ir daudz vienkāršāk.

4. Apbalvo sevi. Oooooo, to es GAN esmu iemācījusies J! Jebkurš darbs ir jāatalgo,kafija_ar-cepumu tāpēc ieteicams sevi apbalvot pēc katras darba daļas izpildes. Izpildīji – izdzer kafijas vai tējas tasi ar savu iemīļoto cepumu, vai pastaigājies, vai vienkārši – 5 minūtes relaksējies. Tas ir labs ieradums!

5. Neatliec uz rītdienu. Rītdiena – ir pati noslogotākā nedēļas diena. Ja tu vēlies sākt kaut ko jaunu, sāc darīt to tūlīt pat, jo rīt atradīsies cits steidzams darbs vai arī tu atkal pārdomāsi. Pat, ja ir jau vēls, kaut nedaudz iesāc savu ieplānoto darbu jau šodien – pabeigt rīt iesākto ir krietni vieglāk, nekā sākt visu no „baltas lapas”.

6. Esi „cīrulis”. No rīta var padarīt visu (tiem, kam ir iespēja savu dienas ritmu plānot pašiem). Ir cilvēki, kas sevi ilgi ir uzskatījuši par „pūci”, kamēr pāris rītus pēc kārtas nepamodās agri no rīta…

Tas ir fantastisks enerģijas lādiņš! Un secinājums ir tikai viens – „pūces” ir nenobrieduši „cīruļi”, kuriem nav pietiekoši daudz gribas spēka un ir pārāk daudz slinkuma, lai mainītu savu grafiku. Nemaz nerunājot par to, ka cilvēka bioloģiskais ritms darbojas pēc saules un tam pretoties nozīmē tikai vienu – mocīt savu organismu.

Pamosties labā garastāvoklī, kad esi pilnīgi izgulējies, atpūties un „uzlādēts” – to „pūcēm” nekad neizjust. Patiesībā, laikam, šī „putnu” klasifikācija ir kaut kas līdzīgs klasifikācijai „smēķētājos un nesmēķētājos”: tu pats izvēlies – veselību un pilnvērtīgu atpūtu vai pilnīgi pretējo.

Lai mums izdodas un, lai slinkums mūsu ceļā gadās arvien retāk!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Mums katrai ir savi „īpašie” jeb „firmas” salāti, vai ne? Un noteikti dažus no tiem mēs celsim galdā arī 31.decembrī. Bet kā šo gardo, b ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 •   Es jau otrdien, mūsu iknedēļas jaunumu vēstulē visām mūsu sekotājām pavēstīju, ka tuvojas 3 sirsniņdienas arī buduāra grāmatplauktā . Un n ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata