6 iemesli mosties sešos no rīta
Bieži vien cilvēki agru mošanos saista ar dzīves panākumiem. Blogeris Egoz Eyhi pēdējo divu gadu laikā mostas 6:00 no rīta. Viņš uzskata, ka šis ieradums ir mainījis visu viņa dzīvi. Zemāk uzskaitītie iemesli ir tie, kas motivē blogeri celties tik agri.
1. Tev būs daudz laika, lai izprastu sevi.
Daudzi cilvēki nesasniedz savus mērķus tikai tāpēc, ka viņi nespēj fokusēties. Ja jūs sākat dienu bez sapratnes uz ko tad vajadzētu koncentrēties vispirms, tad diez vai par saviem lielajiem mērķiem atcerēsieties pārējās dienas garumā.
Kā jau zināms, no rīta mūsu smadzenes strādā visefektīvāk. Izmantosim šo laiku, lai mūsu dzīvi kontrolētu prāts, nevis emocijas.
2. Tev būs laiks, lai saplānotu savu dienu.
Cīruļiem ir iespēja plānot savu dienu jau iepriekš – pirms viņi dodas uz darbu. Jo agrāk tiek sastādīts dienas plāns, jo efektīvāk un produktīvāk mēs pavadīsim savu laiku.
Un izrādās…nākamo dienu plānot iepriekšējā vakarā ir neproduktīvi. Nav gudri plānot tad, kad smadzenes ir nogurušas un grib tikai vienu – atpūtu.
3. Rīts ir lielisks laiks, lai veltītu laiku sev.
Kurš ir teicis, ka jāsteidzas uz biroju uzreiz pēc pamošanās? Tajā pašā laikā daudzi no mums sūkstās par to, ka viņiem pastāvīgi nav laika ne ģimenei, ne atpūtai, ne izklaidei, ne sporta zālei.
Ja tu sāksi mosties 6:00 no rīta, tev līdz darba dienas sākumam vēl būs diezgan daudz laika, lai pasportotu. Kad ar sportu nodarbojamies no rīta, mūsu ķermenis tiek piesātināts ar endorfīniem. Tie ir hormoni, kas izdalās fizisko aktivitāšu un slodzes laikā un sniedz mums prieka un eiforijas sajūtu. Šādas endorfīnu rīta devas var būt absolūti gana, lai pietiekami enerģiski un moži mēs būtu visas dienas garumā.
4. Tu sāksi brokastot.
Droši vien jau sen un vienā laidā tu to tik vien dzirdi – brokastis ir vissvarīgākā dienas maltīte! Ja tu sāksi mosties dažas stundas pirms darba dienas sākuma, tu nevarēsi tās palaist garām.
Hopkinsa Blumberga Sabiedrības veselības skolas pētījumi atklāja, ka ieradumam brokastot pilnvērtīgi ir ļoti svarīga un labvēlīga ietekme uz mūsu veselība. Tāpat kā mūsu auto nepieciešams benzīns, lai brauktu uz priekšu, mūsu ķermenim nepieciešama pārtika, lai pareizi funkcionētu. It īpaši no rīta.
5. Tā rīkojas daudzi veiksmīgi cilvēki.
New York Magazine savā publikācijā par Džeku Dorseju (Jack Dorsey), Twitter dibinātāju, lasītājiem atklāja, ka viņš savu dienu sāk 5:30 no rīta. Šo rīta cēlienu pirms darba dienas sākuma viņš izmanto meditācijai un 10 kilometru skrējienam.
Tims Kuks (Tim Cook), Apple CEO, sāk atbildēt uz savu partneru e-pastiem 4:30 no rīta.
Ričards Brensons (Richard Branson), Virgin Group dibinātājs, arī ir agras mošanās piekritējs. Kādā no intervijām viņš atzinās, ka mostas 5:45 un tūlīt pat sāk strādāt. Vispirms viņš kādu laiku sēž pie datora un tikai tad brokasto.
6. Jūs būsiet par diviem soļiem priekšā pārējiem.
Kā liecina pētījumi, agras mošanās tradīcija var palīdzēt atraisīt mūsu radošumu. Un klāt pie visa – tā attīsta sevī pārliecību: sākam strādāt vēl tad, kad visi mūsu konkurenti vēl guļ.
Visas nepatīkamākās lietas un jautājumi būtu jāatrisina līdz plkst. 8:00 no rīta. Šis ieradums visu nākamo dienu ļauj dzīvot ar augstu enerģijas līmeni un padarītā gandarījumu. Tas samazina stresa līmeni un nemiera sajūtu.
Un vēl. Ja tu iemācīsi sevi pamosties par divarpus stundām agrāk nekā parasti, tu iegūsi iespēju strādā (vēl jo labāk, ja tas ir savā labā) par 150 minūtēm dienā ilgāk. Tās ir 17,5 stundas nedēļā un 70 stundas mēnesī. 840 stundas gadā. Izvēle ir mūsu rokās.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Māte Terēze šos vārdus bija uzrakstījusi uz Kalkutas bērnu nama sienas: Cilvēki mēdz būt nesaprātīgi, neloģiski un egoistiski – tik un tā piedo ...
Pareizas brokastis - tās noteikti ir garšīgas, bet vissvarīgākais - veselīgas brokastis. Lai gan daži eksperti kategoriski noliedz rīta maltīt ...
Visa mūsu, sieviešu, dzīve ir pastāvīgas rūpes, bailes, centieni, pienākumi... un bieži vien sanāk tā, ka mēs nonākam šo savu centienu gūstā, ...
Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...
Problēmas ar pašvērtējumu bieži provocē daudzas citas problēmas: kautrīgumu, nedrošību, neprasmi iedzīvoties kolektīvā. Šodien parunāsim par p ...
Ko citi saka: