10 noteikumi izvēloties mazo melno kleitiņu

melna kleita (3)Vairāk kā 80 gadus atpakaļ Coco Chanel piedāvāja sievietēm mazo melno kleitiņu, kas līdz pat šai dienai ieņem goda vietu praktiski visās pasaules modes skatēs. Little black dress – pēc stilistu vārdiem, ir jābūt katras sievietes garderobē. Bet pastāv jautājums – ar ko to saskaņot un kā atrast „savu” modeli?

Mazajai melnajai kleitiņai var būt  dažādi piegriezumi un silueti. Tāpēc jebkura sieviete, jebkurā vecumā,neskatoties uz to, kāds ir viņas svars un figūras proporcijas,  var atrast to modeli, kas ideāli pasvītros tieši viņas unikalitāti un skaistumu.


 

10 noteikumi, kas jāievēro izvēloties mazo melno kleitiņu:

1. Izvēloties kleitu, vispirms ievēro savas figūras īpatnības, nevis tā brīža modes tendences. Jo, šo kleitu tu, iespējams, ļoti iemīlēsi un tā tavā skapī atradīsies ne tikai 1-2 gadus, bet, varbūt, 3x ilgāk.

2. Ļoti īsa kleitiņa ar dziļu dekoltē tavu seksualitāti nevairos – tāds modelis, drīzāk, tevi padarīs vulgāru. Melnajai mazajai kleitiņai ir maģiska spēja – pat esot ļoti korektai un noslēgtai, sievieti padarīt pievilcīgu, šarmantu un noslēpumainu. Nezaudē un nesabojā šo iespēju!

Ļoti svarīgi saglabāt balansu: Ja kleitas garums ļauj demonstrēt tavas slaidās kājas, tad pievērs uzmanību tam, lai dekoltē būtu ļoti mērens. Un otrādi, ja tavai kleitai ir dziļš dekoltē, kleitas garumu izvēlies garāku.

melna kleita (4)

3. Ja šo kleitu tu izvēlies kā vienu no  garderobes pamatelementiem, dod priekšroku klasiskam, lakoniskam modelim. Šādi modeļi būs aktuāli neatkarīgi no modes un vienmēr.

Ja attēlu vēlies palielināt, noklikšķini uz tā vienu reizi ar “peli”.

komplekti ar melno kleitu (2)komplekti ar melno kleitu (3)komplekti ar melno kleitu (4)komplekti ar melno kleitukomplekts ar melno kleitu komplekts ar melno kleitu (5)

4.Ja melno kleitiņu tu plāno vilkt visbiežāk uz saviesīgiem pasākumiem, priekšroku dod smalkiem audumiem, tādiem kā mežģīnes, samts un satīns. Šis modelis nebūs piemērots nēsāšanai birojā.

melna kleitina
5. Jo īsāka kleita, jo zemāks apavu papēdis.

6. Ideāls melnās kleitiņas garums ir vai nu nedaudz virs vai nedaudz zem ceļgala. Ja kleita ir nedaudz virs ceļgala – tā būs ideāla jaunas meitenes izvēle. Bet kleita zem ceļgala – brīnišķīgs garums sievietei brieduma gados.

7. Izvēloties modeli, svarīgi momenti ir silueta sabalansētība. Ja kleitai ir kuplas, apjomīgas piedurknes vai apkakle, būs loģiski,ja kleitas apakšējā daļa būs sašaurināta. Un otrādi – ja kleitai ir kupla svārku daļa, vēlams, lai kleitas augšējāmelna kleita (2) daļa būtu pieguļoša.

8.Ja kleitas audumam ir īpaša faktūra vai īpašs auduma pamatraksts, harmoniskāk būs, ja modelis būs lakonisks. Jebkurā izstrādājumā “solo” priekšroka vienmēr jādod vienam – audumam vai griezumam.

9. Ja kleita dekorēta ar pērlītēm vai tās apdarē tiek izmantots kontrastains izšuvums, aksesuāriem, ko tu izmantosi sava tēla veidošanā, ir jābūt ļoti lakoniskiem. Savukārt, ja kleitas piegriezums un modelis  ir atturīgs un lakonisks, droši vari izmantot spilgtas rotas un aksesuārus.

10. Ja tu nekādi nevari izlemt,ko vilkt mugurā uz kādu no svinīgajiem pasākumiem, droši izvēlies mazo melno kleitiņu un atvērtas kurpes – šis lēmums vienmēr būs pareizs!

Un nobeigumā, Vinzoras hercogienes Wallis Simpson ieteikums: “ Ja melnā kleitiņa ir izvēlēta veiksmīgi, nav nekā, kas varētu būt labāks par šo izvēli.”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Par mazo melno kleitiņu šai blogā jau runājām. Arī dizaineru stila ieteikumu rakstā tā tika pieminēta. Patiesībā, ja tiek runāts par stilu, garde ...

 • Šodien apskatīsim tos mēteļu modeļus, siluetus, krāsas un audumus, kas ir moderni 2010-2011 sezonā. Ja tev vēl jāizvēlas jaunā pavasara mēteļa mod ...

 • Make-up, grims, dekoratīvā kosmētika (tam ir daudz nosaukumu) ir līdzeklis, kurš sievietes rokās varētu būt un ir spēcīgs ierocis, kas tiek pielie ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 

Tags: , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata