Sezonas hīts – gumijas zābaki

gumijas_zabaku_modeLūk, arī tūlīt būs klāt ilgi gaidītais pavasaris…Arvien biežāk un biežāk gribas iziet ārā, svaigā gaisā, bet slapjais sniegs, peļķes un mitrums šo prieku nedod izbaudīt visā pilnībā!

Mums, mūsu bērniem un mazbērniem par prieku ir ļoti jauka izeja – iegādāties gumijas zābakus, kas izrādās jau vairākas sezonas pēc kārtas ieņem starpsezonas apavu vidū absolūta līdera pozīciju. Nebaidies, runa neies par rupjajiem gumijas zābakiem, kuri mums palikuši atmiņā no mūsu vecmāmiņu laikiem…

Šodien gumijas zābaku izvēle ir milzīga, jo tādi modes nami kā Hunter un Jimmy Choo, Lacoste, Kenzo un Celine savās kolekcijās iekļauj arī gumijas apavu modeļus – visdažādākās krāsās un sākot ar printiem un spīguļiem rotātām galošiņām līdz pat gariem, augstu stulmu zābakiem. Pie tam Eiropas modes dāmām gumijas zābaciņi jau sen ir kļuvuši par neatņemamu garderobes sastāvdaļu.

Vai tavā skapī jau ir gumijas zābaciņi?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Šādos zābaciņos tu izskatīsies stilīgi, pat lieliem soļiem kāpjot pār peļķēm, pie tam tos var saskaņot ar jebkuru garderobes mantu – džinsiem, svārkiem, šortiem un pat kleitām.

hunter_gumijas_zabaki

Bet, lai gumijas zābakos tu justos arī komfortabli, es tev pastāstīšu kā tos pareizi izvēlēties un kā tos būtu jākopj.

Kā pareizi izvēlēties gumijas zābakus

Gumijas zābaku zole

Ja tu grasies ar zābakiem staigāt pa peļķēm, nevis uz modes namu podiumiem, zolei jābūt ar izteiktu reljefa rakstu – citādi tev vienmēr slīdēs un tu vienmēr ejot sev visapkārt izšļakstīsi ūdeni, tā aizskarot gan garāmejošos, gan pati sevi.

gumijas_zabaku_mode (3)gumijas_zabaku_mode

Moderni gumijas zābaciņi ar papēdi ir vairāk dizaineru ideja, kura ikdienas izmantošanai nemaz nav tik ērta. Ar tādiem apaviem staigāt pa peļķēm ērti nebūs, bet izvēli starp skaistumu un ērtumu tev jāizdara būs pašai.

gumijas_zabaki_ar_papedi

Gumijas zābaku krāsas

Skatoties no komforta un ilgmūžības viedokļa krāsai nozīmes nav nekādas. Tu vari izvēlēties gan melnus, gan sarkanus, gan tos, kas ir ar zaļām sirsniņām. Tikai ņem vērā to, ka ar spilgtiem printiem ir ļoti viegli noslēpt gumijas trūkumus – plaisas un nodilumu vietas. Tāpēc iegādājoties gumijas zābakus, izpēti tos īpaši uzmanīgi.

gumijas_zabaku_mode (4)

Ideāli, ja gumijas zābaki ir bez šuvēm, bet tādus atrast ir ļoti grūti, pie tam tie nebūs lēti. Tāpēc tagad izpētīsim kā zābaki ir savienoti ar zoli.

Ja šai vietā redzami līmes notecējumi vai arī ir kaut vismazākās aizdomas, ka šuves vietā var sūkties ūdens, zābakus labāk neiegādāties. Aizmugures šuve jāvērtē pēc sekojoša principa: jo tā ir šaurāka, jo labāk.

Gumijas zābaku odere

Ideāli, ja tā ir kokvilnas, nevis sintētiskā. Sintētika, tāpat kā gumija, nelaiž cauri gaisu, bet tas nozīmē to, ka tavas kājas svīdīs un zābakos nebūs nekādas gaisa ventilācijas.

gumijas-zabaku_oderegumijas_zabaku_iekspuse

Gumijas zābaku siltinātājs un zolīte

Kā likums, gumijas zābakos ir vai nu izņemamā siltinātājzolīte vai iekšējais izņemamais zābaciņš, kurš siltina kājas aukstākā laikā. Ja nekā tāda nav, vēlams zābaciņos tādu ielikt pašai (izvēloties zābakus, ņem vērā arī vietu tādam papildinājumam). Kāpēc tas jādara? Es domāju, ka tu jau zini, ka gumijas apavos kājas „neelpo”, ātrāk svīst un tāpēc ātri ātrāk nosalst. Silta zolīte šo situāciju var uzlabot.

Gumijas zābaku mērīšana

Gumijas zābakus noteikti ir jāmēra ar kokvilnas zeķītēm, kuras tu nēsāsi, kad staigāsi zābakos. Gumijas zābakiem jābūt precīziem pēc izmēra – ne lielākiem, ne mazākiem. Ja tie spiež vai berž, neceri, ka tas ar laiku mainīsies. Gumija nav āda vai ādas aizstājējs – tā vienmēr spiedīs, ja apavi spiež jau pirmajā mērīšanas brīdī.

gumijas_zabaku_mode_2013 (2)gumijas_zabaku_mode_2013 (3)gumijas_zabaku_mode_2013 (12)gumijas_zabaku_mode_2013 (5)gumijas_zabaku_mode_2013 (7)gumijas_zabaku_mode_2013 (8)gumijas_zabaku_mode_2013 (9)gumijas_zabaku_mode_2013 (10)

Gumijas zābaku kopšana

Zābakus vēlams nēsāt drūmās un lietainās dienās, jo saulē un tad, kad ir zems mitruma līmenis, krāsa ātri izbalē, bet gumija kļūst cieta un sāk plaisāt.

• Nekaltē zābakus zem radiatoriem un pat to tuvumā – iemesls tas pats. Ļauj tiem izžūt dabiskā ceļā.

• Ja gumijas zābakus plāno uzvilkt vairāk kā uz stundu, būs vien jāizmanto kāju antiperspirants. Bet, ja zābakus nēsāsi ilgi un bieži, tev būs jāsamierinās ar to, ka odere drīz var iegūt nepatīkamu smaku.

• Atnākot mājās, noslauki zābakus ar siltā ūdenī samitrinātu lupatiņu. Lai zābaki pēc iespējas ilgāk nezaudētu savu spīdumu, šad tad ūdenim pievieno dažus pilienus glicerīna.

gumijas_zabaku_mode_2013gumijas_zabaku_mode_2013 (6)

Nu ko – tagad droši var novēlēt ne tikai saulainu,bet arī peļķainu pavasari! Smaidiņš

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata