Par pirti un bambusa pirtsslotām

pirts_procedurasIr sestdienas pēcpusdiena, rīt ir svētdiena un šajās dienās noteikti daudzas latviešu ģimenes ies pirtī.

Pirts ir brīnišķīgs iemesls satikties ar draugiem, radiem un vienlaicīgi kaut ko vērtīgu izdarīt arī savas veselības labā. Par pirts vērtību ir sarakstīts daudz grāmatu un pirtī pat pastāv savi uzvedības noteikumi.

Augstās temperatūras iedarbība un karstais tvaiks norūda sirds asinsvadu sistēmu, izsilda elpošanas ceļus, palīdz atbrīvoties no locītavu sāpēm un saaukstēšanās slimībām. Pie tam pirtī mēs varam veikt visdažādākās skaistumkopšanas procedūras. Un kas par pirti bez labas pirtsslotas.

Mēs esam pieraduši šai nolūkā izmantot to koku zariņus, kas aug mūsu apkārtnē –bambusu_birzs bērzu, ozolu, liepu vai kļavu. Protams, katra no šīm slotām no meža mums atnes savu labumu, bet ir taču tā, ka šad tad gribas izmēģināt, gribas pārsteigt draugus ar kaut ko jaunu, pie tam joprojām saglabājot visu pirts procedūras vērtību un pat to vairojot. Vai ne?

Tāpēc ieteicams pamēģināt vēl kaut ko jaunu un nepierastu – bambusa pirtsslotiņu. Tā ir tievu bambusa nūjiņu bunte, ar kuru ir ļoti ērti veikt masāžu. Īpaši labi ir tas, ka masāža ar bambusa slotiņu nerada neko citu (atšķirībā no bērzu slotas, ar kuru sit no visa spēka) kā tikai labsajūtu. Bambusu ļoti plaši izmanto austrumu medicīnā, bet, lai izmantotu pirtī bambusa slotiņu un tas sniegtu prieku un relaksāciju, nav obligāti jābūt šīs jomas speciālistam.

No visām pārējām šī slotiņa atšķiras ar to, ka ir izmantojama vairākas reizes un ar daudziem masāžas variantiem. Pateicoties tam, šo slotiņu bieži vien izmanto arī ārpus pirts, tomēr pirts karstuma iedarbības dēļ, tās efekts vairākkārtīgi palielinās. Atšķirībā no tradicionālajām slotām, ar bambusa slotiņām nedrīkst sist no visa spēka – pat viegli pieskārieni pastiprina asinsriti un ļauj sasniegt ļoti labu anticelulīta efektu.

bambusu_pirtsslotaBambusa slotiņas izmantošana pirtī ir glābiņš tiem, kas cieš no dažādām mugurkaula slimībām – bambuss spēj „izvilkt” sāpi. Bambusa slotiņas pieskārieni paātrina ādas sadzīšanas procesus, (tāpēc šāda masāža īpaši noderīga ir pusaudžiem, kuriem uz muguras ir pinnes), izlīdzina un likvidē nelielus ādas defektus (tas, savukārt, noderīgi ir jaunajām māmiņām, kuras sapņo atbrīvoties no strijām).

Bambusa slotiņas jāpielieto tad, kad ķermenis ir jau pietiekoši izkarsis. Pēc Ķīnas dziednieku apgalvojumiem, bambusam piemīt pozitīva enerģija, ar kuru tas dāsni dalās, tiklīdz viņam kāds pieskaras.

Tāpēc pirts kopā ar bambusa slotu dāvās tev ne tikai stipru miegu un labsajūtu, bet arī labu garastāvokli uz ilgu laiku.

Masāžai jāilgst apmēram 3 minūtes. Tad jāizdara pārtraukums. Bambusa slotiņa nav jāmērcē un jātvaicē, tā jau ir gatava lietošanai.

Bambusa pirtsslotiņa var būt ļoti laba dāvana pirts mīļotājiem. Interesanti ir tas, ka alerģiska reakcija uz bambusu novērojama daudz retāk, nekā tā gadās no bērza vai ozola slotām, tāpēc dāvināt tās var droši. Pēc pirts procedūrām bambusa slotiņa ir jāizžāvē un jānoliek sausā vietā. Masāžu vispareizāk ir veikt caur palagu.

Zemāk pievienotajā video vari papētīt kā šī masāža jāveic (tā gan nenotiek pirtī). Šo video var sākt skatīties apmēram no 1 minūtes.

Bambusa slotiņu masāža

Nu ko – novēlu tev šajās brīvdienās vieglu garu! Un, ja tavu pirts aksesuāru vidū vēl nav bambusa slotiņu, tad iegādājies tās un nākamreiz pirtī radiet viens otram patīkamus labsajūtas mirkļus!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ja tu šobrīd atrodies darbā pie datorgalda vai pie jebkāda cita darba galda, varbūt tu esi mājās un veic monotonu darbu virtuvē vai adi vai šuj ut ...

 • Vēlos tevi iepazīstināt ar 40+ gadīgo L`Oreal modeli Kari Sciera . Šī drosmīgā sieviete pieteicās L`Oreal konkursam  un vinnēja bezmaksas braucie ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata