Par apavu kopšanu
Šodienas tēma būs ļoti praktiska. Par apaviem un to kopšanu. Liekas, galīgi nemoderna, galīgi neaktuāla, it īpaši mums, sievietēm. Bet tā tas nav.
Ļoti daudzām no mums patīk kolekcionēt apavus, patīk iegādāties jaukas, košas jaunajā sezonā modernas kurpītes. Bet apavi ir ne tikai jāprot nēsāt, bet tos jāprot arī uzturēt un sakopt.
Apaviem vienmēr ir jābūt kārtībā. Bieži vien tiem jāizcieš mitrums un netīrumi – pat, ja šie apavi tam nav paredzēti. Šie padomi palīdzēs tiem izkļūt no ūdens sausiem un vēl vairāk – saglabājot savu formu!
1. Iegādājoties jaunu apavu pāri, nevelc to pirmo reizi lietainā, mitrā laikā. Vispirms izej ar jaunajiem apaviem sausā laikā – tad zoļu poras piepildīsies ar smiltīm un turpmāk apavi mazāk izmirks.
2. Apavus ir jātīra uzreiz, tiklīdz esi atgriezusies mājās, jo putekļi un netīrumi ādu attauko, padarot to cietu un viegli izmirkstošu. Nākamais, kas jāizdara – apavus jāiesmērē ar speciālu krēmu vai impregnēšanas līdzekli (tas jādara ne retāk kā 2-3 reizes nedēļā) – pa nakti līdzeklis paspēs iesūkties un tas nozīmē, ka nākamai iziešanai apavi būs sagatavoti un labi aizsargāti pret nepatīkamiem laika apstākļiem.
Ādas zoles aizsardzībai izmanto līdzekli, kas radīts uz linsēklu eļļas vai dzīvnieku tauku bāzes. Šādi līdzekļi piesātina, atgriež izturību un elastību pat vissausākajai un novecot sākušai ādai.
3. Apavus jākaltē tikai istabas temperatūrā (zole nedrīkst skarties pie karstas virsmas, citādi āda kļūs cieta un diegi pārplīsīs), piestūķējot ar papīru vai ieliekot tajos speciālus ieliktņus.
4. Šad tad ļauj apaviem „atpūsties”: nenēsā vienas un tās pašas kurpes vai zābakus katru dienu, ļauj tiem normāli izkalst un atgūt sākotnējo formu.
Aktuāli
Par glābiņu lietainā laikā var kļūt gumijas zābaciņi. Par cik gumija nestiepjas, zābakus jāpērk par vienu izmēru lielākus. Lai kājas nesvīstu vai nesaltu, zābaciņos ieklāj flaneļa zolīti vai arī valkā kokvilnas zeķītes.
Gumijas apavus jāmazgā ar siltu ūdeni, jānoslauka sausus un jānopulē ar lupatiņu, kas ir piesūcināta ar dažiem pilieniem glicerīna.
Izvēlamies kopšanas līdzekļus
Visvairāk izmantotos līdzekļus var iedalīt vairākās grupās: krēmi, kas balstīti uz organiskajiem šķīdinātājiem, krēmkrāsas, emulsijas un aerosoli. Mēģināsim izprast kā tos izmantot:
-
Burciņās un tūbiņās, kā likums, atrodas krēmi uz vaska vai taukainas bāzes – tie domāti gludas ādas apstrādei. Šādi krēmi vienmēr satur šķīdinātāju, krāsojošu vielu, vasku un dzīvnieku taukus ( ne mazāk kā 40%). Šķīdinātājs noņem netīrumus, krāsojošā viela piekrāso apavus, tauki baro ādu, bet vasks apavus padara spīdīgus.
-
Emulsija labāk attīra apavus.
-
Aerosoli ir neaizstājami, ja jākopj kombinētus, no gabaliņiem šūtus apavus, jo ar parastiem krēmiem ir grūti apstrādāt vīles un nelielas detaļas.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Rudens apavu mode vienmēr ir konservatīvāka, nekā pavasara vai vasaras apavu kolekcijas, kas allaž ir raibas, krāsainas un dažnedažādiem fasonie ...
Ir apnikuši vecie apavi un gribās kaut ko jaunu? Svaigu noti tavu apavu dizainā palīdzēs ienest jauns izgudrojums – apavu rotas jeb dekorējums, ka ...
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Šai modes sezonā apavi kļūs par svarīgu akcentu: jo spilgtāki un neparastāki tie būs, jo labāk! Visdažādākās papēžu formas, materiālu faktūras, a ...
Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...
Tags: apavi, apavu kopšana
Ko citi saka: