Ārstējamies ar aveņu zariņiem

avenu_teja

Jau kopš seniem laikiem (atceros tā darīja arī mana vecmāmiņa) aveņu zariņus izmanto pret daudzām slimībām. Jo īpaši augšējo elpceļu iekaisumu, saaukstēšanās klepus, bronhīta, gripas, ādas slimību, hemoroīdu, grēmu, vēdera sāpju, kuņģa asiņošanas gadījumos.

Labākais efekts novērojams, ja tiek izmantoti svaigi griezti aveņu zariņi. Bet, ja tādus dabūt nav iespējams, ne mazāks efekts ir arī no kaltētajiem. Arī to vērtība netiek apšaubīta. Piemēram, ļoti efektīvs sauso aveņu zariņu novārījums ir klepus gadījumos. Vēl šāds novārījums vērtīgs ir tiem, kuriem ir nosliece uz depresiju vai tiem, kas cieš no neirastēnijas.

No aveņu zariņiem var pagatavot novilkumu, novārījumu un, protams, tēju. Novilkums atbrīvo no grēmām un sāpēm vēderā. Lai to sagatavotu, zariņus jāpārlej ar verdošu ūdeni un jāļauj ievilkties apmēram stundu. Jālieto 3 reizes dienā pa 1 glāzei.

Lai pagatavotu aveņu zariņu novārījumu, tos pārlej ar verdošu ūdeni, pēc tam vāra uz ļoti mazas uguns apmēram stundu – līdz šķidrums iegūst sarkanu nokrāsu. Tad to atdzesē un dzer. Novārījums jāuzglabā ledusskapī, bet ne ilgāk kā vienu diennakti. Šis līdzeklis var palīdzēt arī hemoroīdu gadījumos.

Lai atbrīvotos no klepus, novārījums ir jāpagatavo nedaudz savādāk: noskalotus aveņu zariņus liekam katliņā un vārām 10 minūtes, tad pusstundu ļaujam ievilkties. Novārījums jādzer silts, trīs reizes dienā pa 1/3 glāzes pirms katras ēdienreizes.

Lai no aveņu zariņiem pagatavotu tēju, ir jāņem jaunie aveņu dzinumiņi, jāizkaltē un jāsasmalcina. 1 ēdamkaroti sasmalcināto aveņu zariņu pārlejam ar 2 glāzēm vārīta ūdens un vārām apmēram 3 minūtes.

Internetā esmu atradusi informāciju, ka šādu tēju ieteicams lietot grūtniecēm pēc 36 nedēļas. Tēja satur vielas, kas dzemdes kanāla saites padara elastīgākas. Tas palīdz mazulim ātrāk piedzimt, bet māmiņai izvairīties no plīsumiem.

Aveņu zariņu tēja ievērojami uzlabo imunitāti un labvēlīgi ietekmē visu organismu. Ziemas periodā tā palīdzēs izvairīties no saaukstēšanās slimībām. Un, ja uz zariņiem ir saglabājušās lapas, tās nav jānoņem. Gan novilkums, gan novārījums, gan tēja sanāks pat vēl gardāka un vērtīgāka.

chaymalina

Bet, kā jau jebkuram multifunkcionālam līdzeklim, arī aveņu zariņu izmantošanai ir savas kontrindikācijas. Tos uzmanīgi jālieto (ieteicams par to jautāt savam ārstam) tiem cilvēkiem, kuri cieš no nierakmeņiem vai podagras. Bet dažos retos gadījumos arī tad, ja ir problēmas ar vairogdziedzeri un hipofīzi.

P.s. Ja nekādi nav iespējams pie aveņu zariņiem tikt pašai, tad noteikti aptiekās esi ievērojusi “Rūķīšu tēju” sēriju – starp šīm tējām varēsi atrast arī aveņu tēju.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  •   Par liepu ziediem var stāstīt daudz un plaši, šo to mēs zinām jau pašas, bet šajā reizē vēlos minēt pašu svarīgāko, jo, man liekas, ka d ...

  • Palīdzot organismam pretoties dažādiem mikrobiem, īpaši vāja mūsu  imūnsistēma  kļūst pavasarī un rudenī. Lūk, kāpēc ir svarīgi zināt, kā spēcinā ...

  • Mēs visi ļoti labi zinām – jo dziļāk „rudenī”, jo cilvēkiem rodas vairāk dažādu kaišu: izsīkst vasarā uzņemtie vitamīnu krājumi un organisms v ...

  • Ziema, mitrums, caurvēji, vīrusi, imunitātes pazemināšanās... Un klepus ir klāt! Ja slimībai ļauties, ieilgušais klepus var mocīt ilgi, pie tam be ...

  • Vasarā mums vairāk tīk dzert aukstus dzērienus, toties vēsajos un aukstajos gada laikos priekšroku dodam siltai tējai. Kā šo iecienīto dzērienu p ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata