Kad policistam nav taisnība…

 

Wheel of car

Daudziem no bērnības ir mācīts, ka sūdzēties ir slikti. Bet ko darīt, ja pret tevi ir izrīkojušies netaisnīgi? Kā, lai pārmāca pāri darītājus un sauc tos pie atbildības? Šī problēma mēdz gadīties ne tikai mūsu bērniem, bet arī mums pieaugušiem.

Un daudziem dzīvē ir gadījusies situācija, kad policists sastāda protokolu vai pieņem jums nelabvēlīgu lēmumu, bet jūs patiesībā neesat vainīgs. Ņemot vērā savu dzīves pieredzi, policistiem ne vienmēr ir taisnība. Kāpēc es tik pārliecinoši jums to saku? Jo man pašai personīgi uz savas ādas nācies izciest šādu gadījumu tikai tāpēc, ka otra cietusī puse bija prokurors.

Ja jums dzīvē ir gadījusies šāda vai līdzīga situācija, tad ziniet, ka par to vajag sūdzēties. Savā darbā esmu saņēmusi tūkstošiem zvanus par policijas darbinieku rīcību bet, lai veiktu faktu pārbaudi, ir nepieciešami iesniegumi vai sūdzības. Sūdzībā jums sīki jāapraksta lietas apstākļi, ko esat darījuši jūs, un kā ir rīkojies policists. Saprotu, ka stresa situācijā grūti pievērst uzmanību sīkumiem, bet būtu labi, ja jūs pierakstītu vismaz policijas automašīnas numuru, ja nevarat noskaidrot policista uzvārdu.

Pirms nolemjat rakstīt sūdzību, labāk būtu visus apstākļus vēlreiz pārbaudīt un izvērtēt vai tik tiešām policists rīkojās netaisnīgi. Tas attiecas ne tikai uz ceļu policijas darbiniekiem, bet arī uz jebkuru citu institūciju darbinieku rīcību. Pat viszinoši cilvēki visu nevar zināt, jo tagad tik bieži tiek pieņemti normatīvo aktu grozījumi, ka pat speciālisti netiek līdzi izmaiņām Smaidiņš. Jāatceras arī tas, ka katrs gadījums ir individuāls, un tos nevar salīdzināt.

Pie sūdzībām, protams, tiek pieskaitīti gadījumi, kad policists ņem kukuli vai, pareizāk izsakoties, kad policistam tiek dots kukulis. Ir bijuši gadījumi, kad šoferīši zvana pēc līdzīga atgadījuma. Ceļu policija viņu ir apturējusi, un protokola sastādīšanas vietā atklāti prasa kukuli. Protams, notiek vadītāja iebiedēšana utt., bet sliktākais tajā visā ir tas, ka it kā vainīgais šoferītis vienkārši nezin ceļu satiksmes noteikumus, un sliktie policisti to var izmantot pret jums. Valsts policijā ir speciāls birojs, kur tiek vākta informācija un veiktas pārbaudes par darbiniekiem, kuri nonākuši redzes lokā, veicot pretlikumīgas darbības.

Es vēlreiz atgādinu, ka tas nav tikai saistībā ar ceļu policiju, bet arī sadzīvē. Piemēram, saplīsuši apavi, somas, tehnika utt., visam kam ir garantija, prasiet to, kas jums pienākas un nepaļaujieties uz pārdevēju zināšanām un uzstājību.

No darba pieredzes varu teikt, ka puse no šoferīšiem un/vai automašīnu īpašniekiem sūdzības raksta tikai tāpēc, lai varētu iziet CSDD tehnisko apskati nemaksājot sodu. Vai tas ir labi vai slikti, lai paliek katra šofera ziņā, bet gribu piezīmēt, ka tādu auto vadītāju dēļ, kuri nevēlas samaksāt savu sodu, lieku un bezjēdzīgu darbu veic desmitiem cilvēku.

Uz tikšanos tepatās,

Inta

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata