Mūsu kājas – mūsu saknes

kaju_pedu_veselibaJa mūsu vidū veiktu aptauju ar mērķi noskaidrot, par kuru mūsu orgānu būtu jārūpējas vispirmām kārtām, domas dalītos atkarībā no nepieciešamības un, droši vien, apmēram, sekojošā kārtībā: galva, sirds, mugurkauls, kuņģis, aknas, rokas un kājas.

Tas nozīmē, ka rūpes par kāju veselību cilvēku vidū tiek atvirzītas pēdējā vietā. Tomēr, jau senā Ķīnas medicīna apgalvoja, ka cilvēka novecošanās procesi sākas no kājām un tad virzās arvien augstāk. Vēl vairāk – austrumu medicīna uzskata, ka pēc pēdu stāvokļa var novērtēt visa organisma veselības stāvokli, bet pēdu masāža atjauno cilvēka spēkus, spēcina imunitāti, mazina stresu, uzlabo vielu maiņu. Līdz ar to par kāju veselības stiprināšanas paņēmieniem ir iemesls padomāt daudz nopietnāk.

Ķīnas medicīna cilvēka ķermeni salīdzina ar koku, bet kājas ar koka saknēm. Un tiešām – kad sakņu sistēma ir bojāta, koks sāk kalst un iznīkt.

Turklāt, mūsu pēdas, var uzskatīt par visu mūsu orgānu atbalstu, bet kājas kopumā Ķīnas medicīnā tiek sauktas par „otro sirdi”, jo mūsu kāju asinsvadu jauda, kas asinis, lai tās attīrītu, stumj augšup uz aknām un nierēm, spēka ziņā pārspēj mūsu sirds jaudu.

Dienas gaitā, izturot milzīgu slodzi (minimums 6000-8000 soļus), cilvēka kājām ir nepieciešama ļoti rūpīga attieksme. Pirmā lieta, kas mums ir jāsaprot ir tas, ka daudzas slimības rodas no tā, ka mēs pārvietojamies stāvus stāvoklī, kā rezultātā kāju asinsvadi atrodas no sirds vistālāk.

Līdz ar to, bez muskuļu palīdzības asinsvadi asinis un limfu pacelt augšup uz sirdi nemaz nespēj. Bet kas visvairāk traucē aktīvai mūsu muskuļu darbībai? Šo traucējumu saraksts, atkarībā no sabiedrības tehnoloģiskās attīstības, gadu no gada palielinās: tas ir fizisko aktivitāšu trūkums, liekais ķermeņa svars, nepilnvērtīgs un nepareizs uzturs, cieši pieguļošs apģērbs un neērti, ar pārāk augstu papēdi apavi, ilgstoša stāvēšana kājās, bet trūkst pavisam vienkāršas lietas – staigāšanas basām kājām un regulāru kāju norūdīšanas procedūru.

kaju_veseliba

Un tagad mums būtu jāsaprot, ka tieši kājas ir mūsu organisma labklājības barometrs. Piemēram, bieži vien pietūkušas, „dūcošas” kājas, vietām tumšāka, kā tīkliņš āda, ir trombozes veidošanās simptoms, kas var novest pie aterosklerozes, kas, savukārt, norāda uz nepieciešamību apmeklēt ārstu, lai veiktu asinsvadu pārbaudi. Pasliktinājusies kāju ādas jūtība, nieze, ilgi nedzīstošas čūlas un rētas – tās ir acīmredzamas diabēta pazīmes. Kāju nervu galu bojājumi izpaužas kā kāju ikru muskuļu krampji, tūska, pastiprināts ādas sausums un nieze, tirpšana, “skudriņu” sajūta.

Pirms sākt kāju ārstēšanu, jo īpaši, izmantojot tradicionālās medicīnas receptes, jākonsultējas ar ekspertiem un jāveic pārbaude. Vislielākā gaidāmās ārstēšanas efektivitāte būs tad, ja šī ārstēšana tiks pielāgota tavam vecumam, esošo slimību un kāju slimību stāža ievērošanai. Turklāt ar tabletēm un ziedēm vien kājas atveseļot neizdosies, jo vispirms šī ārstēšana būs atkarīga no tā dzīvesveida maiņas, kas pie šīs slimības noveda. Vispirms – būs daudz vairāk jākustas (protams, ņemot vērā personiskos ierobežojumus), jāizvairās no smagas fiziskas slodzes, būs pareizi jāēd un jāseko savam svaram, jārūdās (gaisa un ūdens procedūras, kāju vannas) utt.

Tomēr vēl svarīgāks rādītājs ir pēdu stāvoklis. Bieži vien ir dzirdēts, ka pat ārēji pēda atgādina uz krēsla sēdoša cilvēka siluetu: lielie pirksti – tā ir galvas zona, aiz pirkstiem esošā pēdas virspuse – tā ir augšējā ķermeņa daļa (plaušas, sirds), pēdas vidusdaļa – tie ir iekšējie cilvēka orgāni, papēdis ir iegurnis un dzimumorgāni, pēdas pacēlums (ārējā daļa) – mugurkauls, ārējā pēdas virsma – plecs, elkonis, ceļgals. Un šajās vietās atrodas aktīvi punkti – attiecīgi minēto orgānu projekcijas.

kaju_pedas

Daudzi zina cik daudz informācijas var uzzināt no mūsu rokām, bet ne visi zina par tādu zinātni kā pedomantija – tā ir prasme uzzināt informāciju par cilvēku no viņa kājām. Visi ceļi, arī fiziskie un garīgie pārbaudījumi mūsu dzīvē atstāj savas „pēdas” uz mūsu pēdām – tās ir krociņas, līnijas, varžacis, pēdas formas maiņa utt.

Mūsu gaita un mūsu pēdas locītavu darbaspējas lielā mērā atkarīgas no mūsu pēdu stāvokļa. Pēc pēdu stāvokļa, no to ārējā izskata, lieluma un krāsas, speciālisti-podologi daudz var pateikt par mūsu veselības un psihoemocionālo stāvokli un raksturu.

Piemēram, ļoti bālas pēdas liecina par spēcīgu fizisko un emocionālo izsīkumu, sārtas un spilgti sārtas pēdas liecina par cilvēka dzīvē sastopamajām stresainajām situācijām, zilgana pēdu ādas krāsa liecina par sāpēm un ciešanām.

Lūk, vēl kāds interesants novērojums: diviem cilvēkiem, basām kājām noejot pār vienu un to pašu netīro vietu, pēdu netīrības pakāpe būs dažāda. Izrādās, ka netīrākas pēdas būs cilvēkiem ar paaugstinātu jūtību un tiem, kas mūždien piesaista sev dažnedažādas problēmas. Bet cilvēki, kuru pēdas būs tīrākas, atšķiras ar savu nosvērtību un mieru, rāmumu. Acīmredzama labās un kreisās pēdas izmēra atšķirība var liecināt par hormonālo nelīdzsvarotību, kā arī – šiem cilvēkiem var būt raksturīgas nepamatotas greizsirdības lēkmes.

kaju_pedu_norudisana

Bet tagad, nobeigumā, viena no efektīvākajām receptēm, lai mazinātu kāju varikozo vēnu sāpes: vairākus svaigus kartupeļus (to skaits ir atkarīgs no pielietojamās zonas lieluma), sarīvēt uz rīves, uzklāt uz sāpīgās vietas un turēt ne ilgāk par 4 stundām, pēc tam noskalot ar siltu ūdeni. Sāpīgums ievērojami samazināsies jau pirmās stundas laikā.

Rūpēsimies par savām kājām un kāju pēdām laicīgi un būsim veselas!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  •   Jau vairākas reizes mūsu blogā esmu stāstījusi par mums ļoti daudzām (arī man)  sākuma vai jau nopietnā stadijā esošo problēmu, kuru, pi ...

  • Kura gan sieviete nesapņo par slaidām, skaistām kājām? Bet pat pašu skaistāko kāju īpašniece nav pasargāta no varikozo vēnu slimības. Kas jādara ...

  • Kāju pēdu masāžas vēsturiskā dzimtene ir Austrumi. Tur to sauc par „kāju laimi”. Tomēr, labsajūta nebūt nav viss, kas tiek gūts pēdas masējot, j ...

  •   Starp pēdas īkšķi un pēdas kaulu ir sarežģīti veidotas cīpslas, saites un kauliņi, kas mūsu dzīves laikā dažādu iemeslu dēļ ir pakļauti ...

  •   No 11.jūlija līdz 25.jūlijam tiek pasludināts konkurss, kurā piedaloties, tu vari vinnēt ortopēdiskos kāju īkšķu regulatorus. Ja šī prob ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata