30 sekundes, kas var mainīt visu dzīvi

konspektu_veiksana_pec_seminaraTas būs ļoti vērtīgs padoms. To deva kāds pirms daudziem gadiem dzīvojošs cilvēks savam mazdēlam, kuram šobrīd pašam jau ir 50 gadi. Mazdēls šobrīd ir slavens savā jomā un cienījams gan politiķu, gan finansistu aprindās. Tāpēc viņam var ticēt.

Ja pasaulē pastāv veiksmes noslēpumi, tad šis varētu būt viens no svarīgākajiem. To es secināju arī pēc vairākiem mūsu semināriem un vebināriem.

Mums šodien ir ļoti daudz iespēju apmeklēt dažnedažādus seminārus, vebinārus, dažādus apmācību kursus, lekcijas utt.utt., bet ļoti bieži mēs pēc to beigām, pierakstījušas pilnas burtnīcas, tā arī neko savā dzīvē neesam mainījušas. Vai neesi aizdomājusies kāpēc tas tā ir? Un ko varētu darīt lietas labā, lai kaut kas mainītos, lai to laiku un, galu galā, arī naudu, ko mēs ieguldām kāda pasākuma apmeklēšanā, mēs spētu izmantot vēlāk savas dzīves, profesijas, izaugsmes, attiecību utt. uzlabošanā vai mainīšanā. Jo informācija, ko mēs klausāmies un saņemam bieži vien mums tobrīd ir ļoti svarīga…

Tad,lūk, šis pirms daudziem gadiem dzīvojošais sirmgalvis, kādu dienu savam gandrīz pilngadīgajam mazdēlam pavēstīja sekojošu lietu:

UZREIZ pēc katras lekcijas, tikšanās, jebkura svarīga pasākuma velti 30 sekundes (ne vairāk un ne mazāk) tam, lai pierakstītu galvenās vērtīgās domas, idejas vai pārdomas.

Pat, ja tu tikai to vien izdarīsi, tu dzīvē sasniegsi daudz.

Jaunietis sekoja šim padomam. Un seko tam joprojām. Vēlāk viņš iepazīstināja ar šo principu abus savus dēlus, kuri arī kļuva veiksmīgi cilvēki.

Lūk, neliels, šīs tehnikas apraksts un secinājumi.

Tā nav vienkārša piezīmju veikšana. Nedomā, ka – ja tu veic cītīgu tikšanās konspektu, tad šis padoms nav jāizmanto. Tieši otrādi! Ātra 30 sekunžu rezumē veikšana nav tas pats, kas vienkārša, tikšanās laikā dzirdētā vai seminārā teiktā konspektēšana. Veicot īsus rezumē, tu mācies pārdomāt, analizēt, noteikt prioritātes un pieņemt lēmumus. Bet, ja tu veiksi vienkārši konspektus, tu šos lēmumus nepieņemsi.

Tas nav vienkārši. Regulāri izlemt, kas ir svarīgs un kas nav – tas ir nogurdinoši. Pārsteidzoši – cik daudz vienkāršāk ir sev pateikt, ka tu jau tāpat visu saprati. Un atteikties no šīs 30 sekunžu analīzes, kas ir tāds kā 100 m distances skrējiens tavām smadzenēm.

Zem milzīga daudzuma detaļu lavīnas. Informācija, kas pār tevi noveļas, bieži vien ir ļoti detalizēta un satur ļoti daudz svarīgu lietu. Un tā rezultātā ļoti viegli zem šīs lavīnas aizmirstas par galvenajām lietām. Tāpēc liekā atmešana mūsdienu pasaulē ir kļuvusi ļoti populāra.

Rīkojies tūlīt pat! Tajā pašā laikā kaut kādas detaļas var būt ļoti svarīgas. Tieši tāpēc pārskatam ir jāķeras klāt pēc iespējas ātrāk. Lai neaizmirstu kaut ko svarīgu, kas tavai atmiņai var paslīdēt garām: lektora balss intonācija, ģeniāla doma vai ideja utt.

Tu iemācīsies labāk klausīties un uzdot labākos jautājumus. Mainīsies paša tavasbiznesa_sieviete uzmanības struktūra. Zinot, ka tev būs jāuzraksta šī atskaite par dzirdēto, tu mazāk novērsīsies uz citām lietām. Tas ir tāpat kā, ja tu sāktu klausīties kādu melodiju citu skaņu kakofonijas vidū – tev būtu uzmanīgi jāfokusējas, lai to sadzirdētu un izšķirtu.

Tu sāksi biežāk palīdzēt apkārtējiem. Apkopošana palīdzēs tev labāk saprast, ko vēlas citi cilvēki un to, kas svarīgs ir viņiem. Tas, savukārt, palīdzēs tev efektīvāk risināt viņu problēmas.

Jo tālāk – jo vieglāk. Jā, ar laiku tas kļūs par paradumu un kļūs vieglāk. Pie tam, ne tikai vieglāk, bet arī interesantāk un vērtīgāk. Tāpēc – galvenais ir sākt!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 4

Man ir ko teikt »

 
  • dūda

    ok.. risināt citu problēmas… bet savas? savas problēmas?

     
     
     
    • Hmm…vai tiešām Jūs nekad nepalīdzat citiem cilvēkiem, pat, ja arī Jums ir grūti? :) Protams, kad pašam ir grūtības, cilvēki bieži vien pat dzirdēt negrib, par citu cilvēku problēmām, bet redziet kā….Jūs izlasījāt visu publikāciju, bet ievērojāt TIKAI šo punktu…Kāpēc? :) Man gan liekas, ka arī šajā gadījumā dzīvē ir pareizi rīkoties, kā bija stāstīts kādā manā rakstā, kurā doma bija apmēram šāda: “Ja tavs ledusskapis ir tukšs, ir pienācis laiks dalīties…”

       
  • Laina

    Tā ir, ja tikai automātiski pieraksti un gudri nospried, ka es jau visu sapratu, bet ja padziļināta izpratne un pēc tam arī darbība neseko, tad semināru apmeklējumiem nav nekādas jēgas, uzlabojumu nebūs. to es pamanīju pēc Jevas semināriem, jo bija jāveic mājasdarbi…un rezultāts ilgi nebija jāgaida.

     
     
     
    • Tieši tā, Laina! :) Man arī patīk pierakstīt pilnas burtnīcas, sēžot semināros vai kādās apmācībās, bet es jau kādu laiku atpakaļ vienmēr uz visām brīvajām lapu maliņām, to visu klausoties, uzreiz pierakstu idejas, kas man šajā sakarā nāk galvā. Tad uzreiz pēc semināra vēlreiz idejas apkopoju un izdalu uz atsevišķas lapas un,ja man prāts un drosme tās apstiprina, tad lieku klāt datumus, kad to visu realizēšu. Ne vienmēr izdodas, bet daudz kas tiešām realizējas! …Man gan tas neaizņem TIK mazu laiku…Bet šo 30 sek. ideju noteikti būs jāpamēģina! :)

       
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata