Rooibos tēja
Jau kādu laiku atpakaļ biju lasījusi par Rooibos tējas vērtīgajām īpašībām, tad par to piemirsu, bet šodien par to atcerējos vēlreiz un nolēmu to beidzot iegādāties… Bet man nācās vilties, jo īstas, 100%-tīgas Rooibos tējas mūsu pierastajos lielveikalos nemaz nav. Un pirmais, ko izdarīju – atradu ļoti daudzus Rooibos tējas piedāvājumus manā iemīļotajā interneta veikalā >>>>, kurā iepērkas arī daudzas no jums.
Kas tad ir šī brīnumtēja?
Rooibos tēja mūsu tirgū parādījās pavisam nesen un tas ir, savā ziņā, unikāls dzēriens. Krūmu, kas pasaulei dāvā šo skaisto dzērienu, sauc par Aspalathus linearis. Tas aug Dienvidāfrikas Ciedru kalnos.
Jau kopš neatminamiem laikiem Bušmeņu ciltis izmanto Rooibos kā atspirdzinošu dzērienu, ārstniecisku līdzekli un kā dabisku krāsvielu. Ņemot vērā skarbo Āfrikas kontinenta klimatu, šķiet, ka daba tīšuprāt ir apveltījusi šo augu ar bezgala daudzām noderīgām īpašībām.
Rooibos tējas kvalitāte
Atšķirībā no zaļās tējas, Rooibos kvalitāte ir atkarīga ne tik daudz no lapu garuma un vecuma, cik no piemaisījumu (zariņu, stumbru gabaliņi) daudzuma.
Rooibos tēja paciņās kvalitātes ziņā neatšķiras no beramās, ko gan nevar teikt par citām tējām.
Rooibos tējas sastāvs
Viena šīs tējas krūze (200ml) satur:
dzelzs – 0,07g
Fluorīds – 0.22g
Kālijs – 7,12g
Kalcijs – 1,09g
Varš – 0,07g
Magnijs – 1,67g
Mangāns – 0.04g
Nātrijs – 6.16g
Cinks – 0,04g
Rooibos tējas vērtīgās īpašības
Šis sarkanais krūms ir piesaistījis dietologu uzmanību un tika un joprojām tiek ļoti cītīgi pētīts. Ir zināmi Dienvidāfrikas Stelenboš institūta, Blumfonteinas Orange Free State Universitātes, kā arī Amerikas Savienoto Valstu un Japānas pētījumi.
Par vērtīgajām Rooibos tējas īpašībām var runāt bez gala:
-
Tā satur par 50% vairāk antioksidantu, nekā zaļā tēja. Japāņu zinātnieki Rooibos tējas sastāvā ir atklājuši vienu no spēcīgākajiem un stabilākajām antioksidantiem SOD – super oksīdu dismutase, kas ļoti aktīvi neitralizē brīvos radikāļus. Tas nozīmē, ka Rooibos tēja var būt noderīga briesmīgu slimību, piemēram, apstarojuma izraisītu slimību, vēža un osteoporozes gadījumā.
-
Rooibos tēja ieteicama arī daudzu citu slimību gadījumos, piemēram: augsta asinsspiediena, diabēta, aknu slimību, alerģijas, kataraktas, aterosklerozes, siena drudža, astmas, ekzēmas un citos gadījumos.
-
Rooibos tējai piemīt arī spazmolītiskas un antiseptiskas īpašības.
-
Tai ir nomierinoša iedarbība, tā pazemina asinsspiedienu, samazina garīgo stresu.
-
Atjauno un normalizē kuņģa darbību saindēšanās gadījumos.
-
Tai ir labvēlīga ietekme uz kaulaudu attīstību un uzturēšanu.
-
Divas tējas krūzes (200 ml) nodrošina cilvēkam nepieciešamo C vitamīna diennakts devu.
-
Trīs tējas krūzes (200 ml) pilnībā nodrošina diennakts fluora devu un trešdaļu nepieciešamā dzelzs daudzuma, kurš brīnišķīgi absorbējas, pateicoties zemajam tanīna daudzumam un vitamīna C klātbūtnei.
-
Rooibos tēja satur optimālu kalcija un kālija attiecību, kas ir svarīgi līdzsvara saglabāšanai fizisku slodžu periodos.
-
Rooibos pievieno arī kulinārijas izstrādājumos, tiek izmantots kā pārtikas piedeva un kosmētikas izejviela.
Visas augstāk redzamās tējas vari atrast šajā veikalā >>>
Kā pagatavot Rooibos tēju
Cik unikālas ir šīs tējas īpašības, tik ļoti nepretencioza ir tās pagatavošana. To aplej ar verdošu ūdeni un ļauj ievilkties vismaz 5 minūtes. Japāņu zinātnieki apgalvo, ka, ja tējai ļauj ievilkties 10 minūtes, tas būtiski uzlabo antioksidantu iedarbību. Dienvidāfrikā Rooibos tēju vāra 30 minūtes. Citiem vārdiem sakot pagatavošanas laiks ir neierobežots, un tas neietekmē dzēriena kvalitāti.
Pagatavoto tēju vairākas dienas var uzglabāt ledusskapī un to var dzert gan aukstu, gan karstu.
Visas augstāk redzamās tējas vari atrast šajā veikalā >>>
Vēl daži noderīgi padomi:
-
Ar Rooibus tējas biezumiem ieteicams laistīt istabas podiņaugus – pateicoties šādam mēslojumam, tie augs ļoti labi.
-
Rooibus var izmantot auduma krāsošanai – krāsa ir ļoti noturīga.
-
Saules apdegumu gadījumā ieteicams ādu ieziest ar tējas novārījumu.
-
Rooibus tējas uzlējumu ieteicams izmantot, kā ādas atsvaidzinātāju.
Nu ko, tagad man ir nojauta, ka manu tēju plauktiņu papildinās vēl viena garda un vērtīga tēja.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Beidzot ir novadīts sen plānotais un daudzām mūsu bloga apmeklētājām ļoti svarīgais vebinārs, kurš bija domāts visiem, kas vēlas pasūtīt H ...
Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...
Ne visiem patīk tēju uzliet mazajās tējkanniņās. Ir daudz vienkāršāk un ātrāk iemest krūzītē tējas paciņu, apliet to un pēc pāris minūtēm dzert. T ...
Vasarā mums vairāk tīk dzert aukstus dzērienus, toties vēsajos un aukstajos gada laikos priekšroku dodam siltai tējai. Kā šo iecienīto dzērienu p ...
Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...
Tags: Aspalathus linearis, roiboš tēja, rooibos tēja, tanīni, tējas
Ko citi saka: