Pašai sava paradīze
Visi zina latviešu literāta slaveno frāzi: ’’Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes’’, tuvojas pavasaris, siltums un saule. Lai arī pilsētā, vienalga – Cēsīs, Rīgā vai Londonā, varētu vērot Dabas atmodu, piedāvāju toveraugu kompozīcijas.
Tātad: noskati sev tīkamāko un pieraksti puķu nosaukumus. Pēc tam ir divi varianti – dodies uz veikalu pēc sēklu paciņām un jau sāc sēt un audzināt stādus vai vēl nedaudz uzgaidi – un ar sarakstu dodies uz stādu audzētavām. Abi varianti labi, jo svarīgs ir rezultāts – Dzīvība Tavā Tuvumā.
Pirmajā attēlā redzamo kompozīciju vari veidot gan pie atbalsta sienas, gan žoga lauku mājā, gan uz balkona margām daudzstāvu namā.
A – Lobēlija, B – Petūnija, C – pelargonija, D – Atraitnīte, E – Kobeja.
Šī kompozīcija piemērota ēnainām vietām – kā ēnainai terasei, tā ēnas puses balkonam vai dārzā zem lieliem kokiem, kur citas puķes negrib augt…šīs – ēncietīgas, augs.
A – Paparde, B – Efeja, C – Sīkziedu samtene, D – Skaistnātre. Šeit piebilde: paparde un efeja ir daudzgadīgi augi. Labi pārziemo, ja izvēlēsies šo variantu, tad būs jāmaina atlikušie divi komponenti, pamats būs nemainīgs – ekonomija .
Kompozīcijas līdere – saulespuķe pati pasaka – es gribu sauli! Šī kompozīcija der saulainām vietām – uz DR puses terases, balkona, pie ieejas durvīm.
A – Saulespuķe, B – Lauvmutīte, C- Lapsaste, D- Samtene , F – Tunbergija.
Šīs kompozīcijas pamatā ir skaistule -Japānas kļava. Tai pakārtots viss pārējais.
A – Grīslis, B –Japānas kļava, C – Dekoratīvā zaķskābene, D – Heihēra. Visi, izņemot zaķskābeni ir daudzgadīgi augi. Arī zaķskābene reiz iesēta vai iestādīta izbārsta sēklas un pati ‘’atjaunojas’’. Arī šī kompozīcija vairāk piemērota ēnainām vietām.
Pa vienkāršo – narcises. Un tikai narcises. Divi varianti – iepirkt jau uzziedinātas un iestādīt savā mīļākajā podā vai katlā, vai vannā utt. Vai ziedināt pašu spēkiem…
Kompozīcija tiem, kuri vēlas divus vienā. Šai gadījumā- skaistumu un vēderprieku. Kopā aug – kreses, salāti un maurloki.
Šai vannītē kopā sadzīvo skaistnātre un leduspuķes – derēs gan lauku mājas pagalmam, gan lielpilsētas balkonam vai jumta terasei.
Galvenais – atrast piemērota stila un tilpuma toverus un stādīšanas trakums var iet vaļā. Starp citu: jau mazos mīnusos var domāt par atraitnīšu un prīmulu stādīšanu balkonkastēs un parādes durvju priekšas podos.
Kāpēc? Jo abas šīs puķītes pacieš vēsumu…ja nu uznāk sals – piesedz. Pavasara saulītē: kas var būt jaukāks par atraitnīšu smaidīgajām sejiņām, kuras pavada dienas gaitās un sagaida mājās?
Uz tikšanos tepatās,
Vineta
Interesanti raksti :
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...
No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...
Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...
Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...
Tags: augu kompozīcijas, dārza iekārtošana, toveraugu kompozīcijas, ziedu kompozīcijas
Ko citi saka: