Kāpēc 90 % mēģinājumu atjaunot garderobi beidzas neveiksmīgi?
Vai tev ir bijis tā, ka dodies uz veikalu, lai iegādātos jaciņu, bet pārrodies mājās ar jauniem zābakiem un lūpu krāsu? Es domāju, ka nav sievietes, kurai tā nav gadījies vismaz reizi mūžā. Protams, tad tu par to pastāsti draudzenei, jūs kopā pasmejaties un …aizmirstat.
Tomēr daudzām sievietēm tā kļūst gandrīz vai par tradīciju. Un katru reizi, nonākot veikalā, viņas pārvēršas par personīgās filmas „nerealizējamā misija” versijas galvenajām varonēm.
Lai tiktu galā ar šīs problēmas iemesliem un to atrisinātu, es piedāvāju vispirms izskatīt 3 tipiskās šopinga situācijas, kuras pazīstamas ir katrai sievietei.
1. Spontānais šopings
Iedomājies, ka kaut kāda iemesla dēļ tu esi nokļuvusi tirdzniecības centrā. Nav svarīgi vai tāpēc, ka vēlies aiziet uz kino vai tāpēc, ka vienkārši bija nepieciešamība papildināt produktu daudzumu ledusskapī.
Fakts ir tāds, ka tu atrodies šajā centrā. Starp daudzām vilinošajām vitrīnām un veikalu nodaļām, no kurām tevī lūkojas skaisti sapucēti manekeni un smaidošas pārdevējas.
Pasaki man, lūdzu, kā varēja tā sanākt, ka šī skaistā jaciņa ir nonākusi līdz kasei un cilvēks, kas par to grasās samaksāt esi tu?
Ja tā skaidru prātu palūkosimies uz šo situāciju, tad nav neviena objektīva iemesla, lai šis pirkums notiktu. Vienkārši tāds garastāvoklis… Un šī jaukā jaciņa tavā skapī jau būs 25-tā…
2. Stresainais (steidzīgais) šopings
Vai arī cita situācija. Tev steidzami jāiegādājas kaut kāds tērps…Kaut vai pušu plīsti, bet rītvakar tev jābūt ļoti svarīgā pasākumā. Bet kleitas nav!
Tāpēc tu steidzies uz veikalu, paķer vairākas kleitas, piemēri, un izvēlies labāko variantu no sliktākajiem.
Tad dodies uz kasi un saproti, ka šobrīd gatavojies iegādāties kleitu, kura, godīgi sakot, tev nemaz tā īsti nepatīk… Un visdrīzāk tu to nekad vairs neuzvilksi. Tomēr galvā tikšķ pulkstenis: pēc divām stundām aizvērsies visi veikali un citu variantu atrast kaut ko vēl tev vairs laika nav.
Tu brīnišķīgi saproti, ka tūlīt pat samaksāsi lielu naudu par mantu, kura tev nepatīk un, kuru uzvilksi tikai vienu reizi. Un prātā sev apsoli, ka nākamreiz tu par jaunu tērpu parūpēsies laicīgi. Tomēr nākamajā reizē scenārijs atkārtojas…
3. Nepilnīgais šopings
Un gadās arī tā: tu atnāc uz veikalu, kur tev iepatīkas kāda blūzīte. Bet tajā kolekcijā, kurā tā ir iekļauta, ir arī svārki, kuri, atšķirībā no blūzītes, tev nemaz tik ļoti nepiestāv. Tie neizskatās TIK labi, lai ideāli pasvītrotu tavu skaisto gurnu līniju.
Bet ar blūzīti viss kārtībā. Pat neskatoties uz to, ka tavā garderobē nav nekā, ar ko to varētu nēsāt…Tu brīnišķīgi to saproti, bet, stāvot rindā pie kases, sev svinīgi apsoli, ka tuvāko nedēļu laikā tu šo mīnusu likvidēsi un kaut ko noteikti piepirksi klāt.
Bet tas nenotiek. Un tavā skapī krājas desmitiem tādu „blūzīšu” vai „svārciņu”, kuri nopirkti un kļuvuši par „vientuļniekiem”.
Rezultātā tu iegūsti veselu rindu savā starpā absolūti nesaistītu mantu, kuras vienā komplektā uzvilkt nav iespējams.
Apburtais neveiksmīgas iepirkšanās loks
Un tagad es minēšu divas problēmas, kuras noved pie tā, ka tu absolūti neapzinoties nokļūsti apburtā neveiksmīgas iepirkšanās lokā.
a) Vienveidīgu mantu problēma.
Ar šo problēmu tu sastapsies tajā gadījumā, ja tu domā, ka esi atradusi „savu” krāsu vai fasonu. Un tagad tu katru reizi orientēsies tieši uz šo tēlu.
Rezultātā tu savāksi savā skapī desmitiem vienveidīgu mantu, kuras tikai nedaudz atšķiras ar printu, piedurkņu garumu vai kakla izgriezumu.
Izdarīsim vienu eksperimentu?
Tieši tagad, šajā brīdī pieej pie sava skapja un izņem no tā visas kleitas, kuras esi iegādājusies pēdējo 2 gadu laikā.
Izejamās kleitas atstāj skapī. Un atstāj arī to kleitu, kuru iegādājies, esot trešajā kursā, bet nekādi nespēj izmest laukā. Kaut gan… ja jau esi atradusi, tad beidzot aiznes uz konteineru.
Un tā. Izdarīji?
Tagad saliec šīs kleitas uz gultas un uzmanīgi tās izpēti. Un tagad es pastāstīšu par to ainu, kuru tu redzi.
Te ir iespējami 2 varianti. Pirmais – tavā skapī VISPĀR nav kleitu. Tāpēc, ka veikalā tu ej tām ar līkumu, jo neproti tās izvēlēties.
Otrais variants – uzmanīgi apskaties tās un padomā: vai tik tās nav vienas un tā pašas kleitas dažādas variācijas? Un, ja tas ir tā, tad atceries vienu svarīgu likumu:
Visām tavām kleitām jābūt dažādām.
Tām jābūt dažādu fasonu, dažādu krāsu un printu kleitām.
Tām jārada dažāds iespaids. Un arī sievietei tajās jāizskatās dažādi.
Tikai tādā gadījumā tev radīsies iespaids, ka tu mainies. Un tikai tādā gadījumā šopings tiešām tev sniegs prieku.
Ja tavā priekšā šobrīd ir tieši tādas – dažādas kleitas, tad apsveicu tevi! Tu esi uz pareizā ceļa!
b) Jaunu mantu „izdegšanas” problēma.
Vienveidīgu mantu problēma „velk” sev līdzi nākamo problēmu – jauno pirkumu „izdegšanu”.
Ko tas nozīmē?
Tas nozīmē, ka tiklīdz tu nopirktajam apģērbam noņem cenrādi, tu uzvelc to pāris reizes un iekarini skapī… un tas kļūst par tādu pašu, kā visi pārējie, kas šai skapī atrodas. Tas saplūst ar pārējiem apģērbiem.
Jā, it kā tā IR jauna manta… jaunāka par pārējām. Bet tavai garderobei tā nav jauna. Tas ir tas pats fasons. Tā pati krāsu gamma.
Un tev atkal gribas kaut ko jaunu. Un atkal velk uz veikalu…
Bet ar laiku šāda iepirkšanās pārstāj nest prieku, jo no jaunu mantu pirkšanas tā pārvērtusies par vienādu mantu pirkšanu.
Bet tiklīdz tu šo problēmu apzinies un pārvērt iepirkšanos par JAUNU mantu pirkšanu savai garderobei – uzreiz ir cita lieta! Tu sāc gūt jaunas emocijas gan no iepirkšanās procesa, gan no atspulga, ko redzi spogulī!
Vai to var iemācīties un vai tas ir sarežģīti?
Nē, tas ir tāpat kā ar recepti. Ja tu to ik pa laikam pārlasīsi un tai sekosi – rezultāts būs!Tavi emocionālie pirkumi kļūs apzinātāki un pareizāki, bet iepirkšanās nesīs prieku un gandarījumu.
Ielūkosimies tavā skapī un padarīsim iepirkšanos patīkamu?
Kā iekļūt šajā „pasaulē”?
Es arī gribu, lai Tu no šopinga vienmēr gūtu prieku, kura rezultāts būtu saskaņojama garderobe.
Nu tad, lūk. Nesen es apmēram 30 sieviešu grupai novadīju 3 vebināru ciklu: “SAKĀRTOJAM DRĒBJU SKAPI UN IZVEIDOJAM SAVAS GARDEROBES KATALOGU”. Šo 3 nedēļu laikā dalībnieces sakārtoja savus skapjus pēc konkrēta plāna, analizēja savu personīgo garderobi, tās funkcionalitāti saskaņā ar esošo dzīves veidu un stilu. Un nobeigumā mēs iemācījāmies izveidot personīgo garderobes katalogu.
Šie vebināri tika ierakstīti un visi materiāli – gan video-ieraksti, gan prezentācijas materiāli ir saglabāti un Tev ir iespēja tos iegādāties pat, ja Tu šajos vebināros nepiedalījies. Es iesaku tos iegādāties, sekojot konkrētai sistēmai sakārtot skapi, un uzzināt, kā uz visiem laikiem garderobes veidošanu un iepirkšanos var pārvērst patīkamā nodarbē, gan stāvot pie sava atvērtā skapja, gan apmeklējot veikalus.
Lūk, visu šo triju vebināru materiāli un plašāka informācija ir iegūstama šeit:
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...
Sveikas, meitenes! Darām tā - vienosimies, ka tieši šodien mēs svinīgi atklāsim jaunu sezonu! Mūs taču katru gaida jauni notikumi, tikšanās un ...
Beidzot ir novadīts sen plānotais un daudzām mūsu bloga apmeklētājām ļoti svarīgais vebinārs, kurš bija domāts visiem, kas vēlas pasūtīt H ...
Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...
Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...
Tags: garderobes veidošana, skapja revīzija, vebināri sievietēm
Ko citi saka: