Kā nopirkt labas kvalitātes tēju
Pēc statistikas datiem izrādās, ka cilvēks mēneša laikā izdzer līdz pat 15 litriem tējas, bet gada laikā vairāk kā 160 litrus. Tas apstiprina faktu, ka mūsdienās tējas dzeršana kļūst par tradīciju, biznesu un joprojām turpina būt populāra jebkura dzimuma, vecuma vai nacionalitātes vidū.
Līdz ar to, ir skaidrs, ka mums gribētos šo tējas daudzumu izdzert kvalitatīvu un, lai gūtu možumu un patīkamus mirkļus. Tomēr daudzi sūkstās par to, ka viņu pilsētās nav veikalu, kur varētu iegādāties augstas kvalitātes tēju vai kafiju…
Kā nopirkt tēju, lai pirkums nebūtu jānožēlo
Ja pērkot melno vai zaļo tēju vienkāršās tirdzniecības vietās vai interneta veikalos, tu ieraudzīji līdz pat mielēm jau pazīstamo uzrakstu: „Made in China” un domā, ka šī tēja ir atceļojusi pa tiešo no Ķīnas – tējas dzimtenes, kur tējas krūma audzēšana un ražošana ir nacionāls bizness, tad tu kļūdies. Patiesībā, šis uzraksts liecina par to, ka tavā iepirkumu grozā atrodas pakaļdarinājums.
Uz patiešām kvalitatīvas tējas paciņas nekad nebūs redzams bēdīgi slavenais „Made in China” vai „Made in India”. Ķīnā tējas biznesu vada Ķīnas valsts tējas un vietējo produktu importa un eksporta kompānija. Tās nosaukums tiek norādīts uz kvalitatīvas tējas iepakojumiem.
Īstu ceilonas tēju var atšķirt pēc lauvas attēla uz iepakojuma un uzraksta „Packed in Sri-Lanka”.
Ja uz Indijas tējas paciņas atradīsi lauvas vai kompasa zīmējumu un uzrakstu „Davenport”, tu vari būt pārliecināta, ka tavā priekšā atrodas kvalitatīva prece. Laba, kvalitatīva beramā melnā vai zaļā tēja tiek iegādāta no Indijas, Ķīnas, Šrilankas, Indonēzijas, Japānas, Gruzijas un Azerbaidžānas ražotājiem.
Ja esi nolēmusi iegādāties aromatizētu tēju, tad to vislabāk darīt no Vācijas, Anglijas, Dānijas vai Holandes ražotājiem.
Iegādājamies sveramo tēju
Kur iegādāties sveramo tēju? Kvalitatīvu tēju, protams, specializētajos veikalos vai internetā. Vislabāk, ja tu uzticies pārdevējam un vēl labāk, ja pati proti atšķirt kvalitatīvu sveramo tēju no pakaļdarinājuma. Pirmkārt, atceries, ka sveramā tēja nav vīns un tāpēc – jo tā vecāka, jo sliktāka. Ja tēja tiek uzglabāta ilgi, novārījums sāk smaržot pēc siena.
Līdz ar to, labāk melno vai zaļo tēju pirkt lētāku, bet svaigāku, nekā elitāro, bet ilgi uzglabātu.
Tējas kvalitāti var noteikt arī pēc iepakojuma. Neatkarīgi no tā vai tu tēju pērc pilsētas vai interneta veikalos, tai jābūt iepakotai ne tikai kartona kārbā, bet arī polietilēna plēvē vai folijā. Vislabāk savas īpašības tēja saglabā atrodoties vakuuma iepakojumā.
Ja tavas pilsētas veikalos ir sveramās tējas piedāvājums, tilpnei, kurā tiek uzglabāta sveramā tēja ir jābūt necaurspīdīgai, jo saules staru ietekme uz tējas lapām ir kaitīga.
Patausti sveramo tēju! Labai tējai jābūt smagai, blīvai, tās daļiņām asām. Lapiņām jābūt lūstošām un tās var viegli saberzt pulverī. Ja to izdarīt nav iespējams, visdrīzāk, tējas ražošanas procesa laikā tēja nav līdz galam izkaltēta un tas nozīmē, ka tā drīz sabojāsies.
Lai tējas lapiņas varētu labāk aplūkot, palūdz tās nedaudz izbērt uz šķīvīša. Uzmanību pievērs tam, cik šai izbērtajā masā daudz ir rupju un smalku lapiņu. Protams, tējas putekļi parādīsies jebkurā gadījumā, bet to nav jābūt pārāk daudz – ideāli, ja uz šķīvja būs vairumā lielās lapiņas (apmēram 90% no kopējās masas).
Ja tavs pirkums notiek caur internetu, tad tējas kvalitāti pirms tās iegādes uz tausti pārbaudīt nebūs iespējams.
Ja tu tēju iegādājies savas pilsētas veikalos, tad uzmanību pievērs arī tējas lapiņu krāsai: Ja sveramā tēja izskatās blāva, tas nozīmē, ka par augstu kvalitāti šeit runas nav.
Tēja jāuzglabā un jāfasē atsevišķās telpās un šīs vietas tuvumā nedrīkst atrasties svešas stipras, aromātiskas vielas. Tāpēc, ja tējas aromātam piemīt tam neraksturīgas smaržas, atsakies no šī pirkuma.
Ko darīt, ja tēju iegādājies caur interneta veikalu? Tās kvalitāti var pārbaudīt pagatavošanas procesa laikā. Novārījums ir nedzidrs? Vari dodies pie firmas pārstāvjiem, lai pirkumu atgrieztu. Īstas tējas novārījums ir dzidrs un tīrs, bet, uzvārot tēju, lapiņas atveras un palielinās.
Var daudz runāt par to, kādu sveramo tēju izvēlēties un pasūtīt vislabāk: melno, zaļo vai jebkādu citu – katrai no tām ir savas īpašības, īpatnības un tā ir arī gaumes lieta.
Pēdējais padoms: lai kvalitatīvu tēju iegādātos nekļūdīgi, izmanto pārbaudītus, varbūt kāda pastāvīga lietotāja ieteiktus tējas pārdevējus – tad arī tējas dzeršanas rituāls tevi un tavus viesus priecēs, jums visiem sniegs možumu un labu garastāvokli!
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Ne visiem patīk tēju uzliet mazajās tējkanniņās. Ir daudz vienkāršāk un ātrāk iemest krūzītē tējas paciņu, apliet to un pēc pāris minūtēm dzert. T ...
Baltās tējas šķirne – tās ir vismaigākās, vēl neizplaukušās ziedpumpuru lapiņas ar bālganām, bārkstainām maliņām. Tieši tamdēļ arī ir radies šis t ...
Ingvers ir labs palīgs cīņā ar saaukstēšanās simptomiem. Ingvera tēja nu jau ir pazīstama gandrīz katrā mājā – citā tā ir iecienīta vairāk, citā m ...
Vasarā mums vairāk tīk dzert aukstus dzērienus, toties vēsajos un aukstajos gada laikos priekšroku dodam siltai tējai. Kā šo iecienīto dzērienu p ...
Mēs visi zinām vai arī esam dzirdējuši par dažādām tējas šķirnēm. Gan par melno, gan zaļo, karkādes un balto tēju. Bet dzeltenās tējas š ...
Tags: kā nopirkt tēju, kvalitatīva tēja, tēja, tējas
Ko citi saka: