Kā iekrāt naudu „bez sāpēm”

ka_iekrat_naudu (2)Ir sievietes, kurām nedaudz iekrāt vai pat sakrāt kārtīgu naudas summu nesagādā nekādas problēmas – un tas ir apsveicami. Bet starp mums ir tādas, kuras to mēģinājušas pasākt neskaitāmas reizes, bet tiklīdz mēneša beigās pietrūkst naudas jebkādam pirkumam, šie iekrājumi ātri izsīkst.

Kā, lai pavairo naudu? Par šo tēmu pastāv ļoti daudz dažādu teoriju, ideju, rekomendāciju, pat rituālu. Šodien parunāsim par katrai sievietei realizējamu paņēmienu.

Mēs visas esam dzirdējušas (daudzas noteikti to jau izmanto) par kādu ļoti izplatītu naudas iekrāšanas principu – 10% ienākumu atlikšanu. Šīs rekomendācijas atbalstītāji iesaka izvairīties no nevajadzīgiem un impulsīviem pirkumiem. Viss it kā ir pareizi, bet…

Tika konstatēts, ka, sekojot šim principam, tikai katrs desmitais cilvēks var savākt smuku naudas summu. Visiem pārējiem izdevumi palielinājās. Un visa problēma ir emocionālajā pieejā.

Ja cilvēks atliek 10% automātiski, nepiedēvējot šim procesam nekādu emocionālu nokrāsu, tad viņu gaida panākums skaistas naudas summas izteiksmē. Bet, ja tu sāksi šo ekonomijas procesu ar cietsirdīgiem tēriņu ierobežojumiem, tad nekas labs rezultātā nesanāks: tu noteikti sagaidīsi kādus ļoti ekstremālus vai nepieciešamus tēriņus un visi centieni būs vējā. Protams, ka nauda nav jātērē neapdomīgi, bet arī maisā turēt savus kapitālus nevajadzētu. Nauda – tā ir enerģija, bet enerģijai nepieciešama virzība.

Tāpēc, lai būtu vieglāk iekrāt, uzstādi sev kādu mērķi – piemēram, iegādāties kādu dārguka_iekrat_naudu (3) mantu vai, piemēram, nākamajā vasarā ieplānot sen sapņotu ceļojumu. Bet ievēro vienu rekomendāciju.

Katram cilvēkam dzīvē gadās impulsīvi pirkumi. Ļoti bieži šādi iegādātas mantas tā arī netiek izmantotas un tu jau nojaut kāpēc…. Smaidiņš . Bet sliktā ziņa ir tā, ka šie pirkumi bieži vien negatīvi ietekmē arī budžetu.

Ieteikums ir sekojošs: ieliec sava maciņa pašā redzamākajā vietā ar lieliem, trekniem burtiem uzrakstītu sev vērstu jautājumu: „Ja es to nopirkšu, vai tas palīdzēs man ……. (daudzpunkta vietā ieraksti savu mērķi, kamdēļ tu krāj naudu). Piemēram, tas varētu skanēt šādi: „Ja es to nopirkšu, vai tas palīdzēs man nākošvasar aizbraukt uz Parīzi?” Es domāju, ka šīs frāzes jēgu tu saproti. Tāpēc – tu vari to izmantot tieši tādu, bet tu vari izdomāt savu variantu, kas vairāk derēs tieši tev.

Un katru reizi, kad tu vērsi vaļā savu maku, tu redzēsi šo frāzi. Un tici man, tu naudu sāksi tērēt daudz gudrāk. Un tev sāks veidoties summa, kuru tu varēsi iekrāt.

ka_iekrat_nauduBet varbūt tu sāc krāt tās summas, kuras tu gatavojies iztērēt neparedzētiem pirkumiem??? Nu iedomājies – tu gatavojies ņemt līzingā jaunu televizoru. Principā…tu ļoti labi saproti, ka varētu jau iztikt arī ar veco, jo arī tas vēl rāda un ir vizuāli absolūti ciešams, pie tam tev ir arī dators, kurā, galu galā, varētu skatīties TV programmas….Un skat – ja tu sarēķināsi kādu naudas summu grasījies maksāt par šo pirkumu katru mēnesi, tu taču to tagad varētu sākt atlikt (jo tu taču biji domājusi, ka to spēsi maksāt) un nākamajā vasarā pat „bez sāpēm” doties skaistā ceļojumā uz Parīzi.

Ir vēl viens pluss rekomendācijai ar zīmīti – to ievietojot maciņā, tu uzreiz sev un visumam demonstrē to, ka noskaņota esi nopietni un esi nonākusi uz finansiālās sapratnes ceļa. Un tas tīši vai netīši radīs apstākļus tavas labklājības izaugsmei. Rezultāts būs tāds, ka tu sasniegsi savu mērķi. Un, izdarot to vienreiz, tev tas ļoti iepatiksies. Tici man! Smaidiņš Un beigu beigās…atbrīvojoties no šī finansiālā stresa par to, ka būs jāiegrožo savi izdevumi, tev var gadīties vēl papildus „nejaušas iespējas” mērķa sasniegšanai – tu vari summu vinnēt, tev to, par ko tu sapņo, var kāds pēkšņi uzdāvināt, vai darbā var piešķirt prēmiju utt.

Neuztraucies, nedomā par to, kā tu šo mērķi sasniegsi. Izmanto frāzi, kas ielikta tavā maciņā un ar laiku tev tas viss liksies vienkārši un arī 10% tu atliksi bez jebkādas emocionālas nokrāsas, bez jebkādām „sāpēm” un tas būs tieši tas, kas nepieciešams, lai tev veidotos šis iekrājums.

Vēlreiz atkārtošu, ka attieksme pret 10% uzkrājuma veidošanu nav viennozīmīga. Unka_iekrat_naudu tomēr, pēc savas pieredzes varu teikt – kad tu izslēgsi no savas dzīves impulsīvos pirkumus, tas būs viens no veidiem, kā piesaistīt vairāk naudu. Pie tam, interesantākais, ka šādi rīkojoties, tev naudas būs arvien vairāk un vairāk, neskatoties uz to, ka ienākumi būs joprojām tie paši.

P.s. Šodien, staigājot pa veikaliem, es grasījos iztērēt Ls 2.50 pirkumam, kuru iepriekš nemaz nebiju plānojusi. Atverot maciņu un ieraugot savu zīmīti, es maku aizvēru ciet, bet atnākot mājās, precīzi šo summu – Ls 2.50 es iemetu krājkasītē.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

  • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata