Baltās tējas spēks
Baltās tējas šķirne – tās ir vismaigākās, vēl neizplaukušās ziedpumpuru lapiņas ar bālganām, bārkstainām maliņām. Tieši tamdēļ arī ir radies šis tējas nosaukums. Ķīnieši šos tējas dzinumus sauc par baltajām skropstiņām, bet lai iegūtu 1 kg šīs tējas, ir nepieciešams vairāk kā 100 000 šādu lapiņu. Tās novāc ar rokām.
Nedaudz vienkāršāka (lētāka un mazāk garšīga) baltās tējas versija – neuzziedējušie augšējie tējas pumpuri. Bārkstiņas uz šiem pumpuriņiem ir tikai aprīļa sākumā un tie tiek novākti tikai divu diennakšu garumā, no pieciem līdz deviņiem rītā.
Baltās tējas vērtība
Baltai tējai piemīt maigs aromāts un smalka garša, to ļoti viegli var sabojāt ar blakus aromātiem. Šī iemesla dēļ šo tēju ir ļoti grūti transportēt, bet tējas novācējiem ir aizliegts novākšanas procesa laikā lietot spēcīgas vielas – ķiplokus, specijas un smēķēt. Tējas specifisko aromātu un garšu tas viss var ietekmēt ļoti spēcīgi.
Kad tiek novākta baltā tēja, Ķīnas provincēs zied augļu dārzi un tie vienmēr atrodas netālu no tējas plantācijām. Pirmās bārkšainās tējas krūmu lapiņas uzsūc sevī ziedošo koku aromātus un tas tējas dzērienam piedod vēl lielāku pavasara ziedu aromātu.
Kā atšķirt balto tēju no zaļās
Baltās tējas uzglabāšanas prasības ir ļoti striktas: blīvi aizvērtas metāla tvertnes, kas nelaiž cauri gaismu, paaugstinātu mitrumu un spēcīgas smaržas. Tieši šī iemesla dēļ tā ir dārga tēja – kilograma cena var sasniegt pat 1000 dolārus un vairāk.
Daudzi pārdevēji tējas veikalos cenšas baltās tējas vietā pārdot parasto, lēto zaļo tēju, tāpēc balto tēju būtu jāpērk tikai sertificētajos un specializētajos tējas veikaliņos.
Tējas lapiņām jābūt gludām, tās nedrīkst būt savērpušās vai lūstošas, tām ir sudrabaina, zaļa toņa virsma, bet lapas apakšējā plāksne ir bāla, pārklāta ar pūciņu. Šai tējai piemīt zāles vai ziedu aromāts.
Baltās tējas ārstnieciskais spēks
Baltā tēja satur pietiekoši daudz ftorīdu, kuri saglabā zobus, cīnās ar kariesa un zobakmens attīstību. Lietojot balto tēju, normalizējas asinsspiediens un uzlabojas sirds un asinsvadu darbība, pazeminās kaitīgā holesterīna daudzums. Baltās tējas tasītē atrodas tikpat daudz vitamīnu un minerālu, cik tos satur viens burkāns.
Ar šo dzērienu jāapejas ļoti delikāti. Pārliet tējai verdošu ūdeni – nozīmē dzērienu sabojāt. Nepieciešams filtrēts vai avota ūdens, kas ir uzkarsēts gandrīz līdz vārīšanās temperatūrai, bet nav sācis vārīties. Ūdeni atdzesē līdz 70 grādu temperatūrai un ielej iepriekš sasildītā keramiskajā tējas kanniņā.
Katrai tasītei nepieciešamas apmēram 2 tējkarotes tējas. Pirmajā reizē dzēriens tiek noturēts apmēram 5 minūtes. Pēc tam to var pārliet vēl 3 reizes (turot 2-3 minūtes).
Ārstnieciskos nolūkos tējas uzlējumu tur apmēram 15 minūtes, dzer vienu nedēļu pēc kārtas, 3 reizes dienā. Tā pagatavojot, dzēriens kļūst zeltīti-zaļš vai dzeltenīgs.
Baltā tēja domāta tiem, kas nekur nesteidzas. To dzer, baudot un tikai tīrā veidā. To dzerot, nav jāēd kūkas, šokolāde vai citi saldumi – tas tikai sabojās visu dzēriena iespaidu. Baltā tēja satur pavisam nelielu daudzumu kofeīna un tanīnus – tātad šo dzērienu droši var dzert arī uz nakti.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Ne visiem patīk tēju uzliet mazajās tējkanniņās. Ir daudz vienkāršāk un ātrāk iemest krūzītē tējas paciņu, apliet to un pēc pāris minūtēm dzert. T ...
Vasarā mums vairāk tīk dzert aukstus dzērienus, toties vēsajos un aukstajos gada laikos priekšroku dodam siltai tējai. Kā šo iecienīto dzērienu p ...
Ingvers ir labs palīgs cīņā ar saaukstēšanās simptomiem. Ingvera tēja nu jau ir pazīstama gandrīz katrā mājā – citā tā ir iecienīta vairāk, citā m ...
Mēs visi zinām vai arī esam dzirdējuši par dažādām tējas šķirnēm. Gan par melno, gan zaļo, karkādes un balto tēju. Bet dzeltenās tējas š ...
Pēc statistikas datiem izrādās, ka cilvēks mēneša laikā izdzer līdz pat 15 litriem tējas, bet gada laikā vairāk kā 160 litrus. Tas apstiprina fakt ...
Tags: baltā tēja, pārtika, tēja, tējas pagatavošana, veselības dzēriens, veselības profilakse
Atbildes pavisam: 1
Man ir ko teikt »