Ar ko pacienāt negaidītus viesus
Kā zināms, nelūgts viesis ir sliktāks par … pati zini par ko (tulk. piezīme: ir tāda krievu tautas paruna „Nelūgts viesis sliktāks par tatāru”). Īpaši, ja neaicinātais netiek arī gaidīts.
Bet, laba namamāte tādēļ jau arī ir laba namamāte, ja to pat ciemiņš–pārsteigums nesagatavotu pārsteigt nespēj.
Tātad, uz sliekšņa parādās tava draudzene vai vīra paziņa, bet tu esi nupat kā nomazgājusi šķīvi, no kura tika apēstas pēdējās kotletes, pie tējas apēsts pēdējais pašmāju ceptais pīrāga gabaliņš un nākamos kulinārijas šedevrus tev vēl prātā nenāca gatavot uzreiz. Situācija, protams, ir nepatīkama, toties glābjama.
Tam ir nepieciešams pa rokai nedaudz produktu un mazlietiņ izdomas.
Izdoma virtuvē ir vienkārši neaizvietojama lieta (pat nepieciešama). Nebaidies eksperimentēt un atceries kādu ļoti vienkāršu noteikumu: svarīgākais ir nevis KO tu pasniedz, bet KĀ to pasniedz. Ja tu kautrīgi uz galda noliksi kādu ēdienu, un, nolaižot skatienu, klusiņām noīdēsies kaut ko tamlīdzīgu: „Redz kā neveicās… gribēju izcept pankūkas, bet nebija piena” vai arī „Vai, gandrīz piedega”, tad pret tavu virumu attieksme būs drīzāk pavirša. Toties, ja tu aizrautīgi paziņosi, ka esi uzcepusi pankūkas pēc jaunākās receptes – bez piena, un tāpēc tās ir neiespējami diētiskas un ļoti garšīgas, tad tavu vienkāršo sacepumu ēdīs pilnām mutēm.
Vārdu sakot, godīgas acis, pārliecināts izskats un izdomas piliens spēs ne diez ko izdevušos ēdienu padarīt par ēdamu, un pat slavējamu.
Tomēr, atgriezīsimies pie mūs negaidītajiem&neaicinātajiem viesiem.
Saskūpsties ar draudzeni, sasveicinies ar paziņu un aizsūti viņu mazgāt rokas. Tev līdz ar to ir piecas minūtes.
Šajās piecās minūtēs vajag iedegt cepeškrāsni, bļodiņā vai blendera traukā iesist divas olas, atvērt bundžiņu un saliet pie olām iebiezināto pienu ar cukuru, turpat piebērt glāzi cukura un glāzi miltu un cepamā pulvera paciņu. To visu sakult.
Cepamo formiņu sasmērēt ar eļļu, ieliet tajā mīklu. Formiņu ievietot cepeškrāsnī uz 15-20 minūtēm. Bet, ja tev ir silikona formiņa, tad to pat smērēt nevajag – tā ekonomēsi laiku!
Viss. Vari savus viesus saukt ārā no vannas istabas.
Pēc 15-20 minūtēm pīrāgu izņem no cepeškrāsns ārā, to pārgriez ar tievu, garu nazi gareniski, sasmērē ar ievārījumu, džemu, krēmu – ar ko vēlies! Vari arī vienkārši apbārstīt ar pūdercukuru un pasniegt pie tējas.
Kaut arī recepte ir vienkārša, biskvīts ar iebiezināto pienu būs garšīgs. Vēl var pamēģināt pagatavot ar dažādām garšām: pievienojot kanēli, vanilīnu, glāzīti liķiera, rozīnes, riekstus, ievārījuma sīrupu, kakao, muskatriekstus, citrusaugļu miziņu…
Ja tavus viesus vēl kādu brītiņu var izklaidēt kāds no mājiniekiem, tad tu paspēsi viņus pacienāt arī ar vēl ko citu.
Pāris olas sakuļ ar šķipsniņu sāls, malta smaržīgā pipara un žāvēta ķiploka. Ņem šķēlēs sagrieztu baltmaizes kukuli, katru šķēli apmērcē olā, liek uz mikroviļņu krāsns šķīvja, aplej ar pāri palikušo sakulto olu, pa virsu saliek siera gabaliņus un tomāta šķēlītes, liek mikroviļņu krāsnī uz 5 minūtēm. Sanāk kaut kas līdzīgs karstmaizītēm ar vieglu mājienu uz picu.
Ir vēl trešais variants – ātrie biezpienu plācenīši. Ņem biezpiena paciņu, piecas karotes krējuma, ¼ tējkarotes sodas, rozīnes un samaisa. Tur piesit olu, pieber 1,5 glāzes miltu un samaisa. Uz šķīvja, kas ieziests ar augu eļļu, ar karoti liek izveidojušos mīklu tā, lai starp mīklas „porcijām” paliktu pāris centimetru platas atstarpes. Liek šķīvi mikroviļņu krāsnī uz 6-7 minūtēm.
Biezpiena plācenīšus vari cept arī pierastā veidā, uz pannas, bet tas prasīs mazliet vairāk laika.
Labu apetīti un pieklājīgus viesus!
P.S.Informācija izmantota no: subscribe.ru
Uz tikšanos tepatās,
Marija
* – paskaidrojums par krievu tautas parunas „nelūgts viesis ir sliktāks par tatāru” nozīmi. Krievu cilvēks vienmēr ir bijis pazīstams ar viesmīlību. Uzņemt viesi „kā pie krieviem nākas” – tas nozīmē to uzņemt no visas sirds, labi pabarot un pacienāt. Ne jau velti Krievzemē ir parunas „Dod Dievs viesus – un saimnieks būs paēdušāks”, „Netaupi uz ciemiņa rēķina, bet esi priecīgs par viņu” un daudzas citas.
Paruna „Nelūgts viesis ir sliktāks par tatāru” radās tai laikā, kad Krievzeme bija tatāru-mongoļu jūgā. Uzvarētāji uzvarētos nesaudzēja, vienmēr izrādot pret tiem pārspīlētu lepnību, nicinājumu, skopumu, niknumu un vardarbību. Protams, ka krievi neieredzēja savus iekarotājus un tāpēc pierada katru tatāru, kas ienāca viņa mājā, uzskatīt par valdonīgu viesi, vienmēr nelūgtu un vienmēr negaidītu.
Visi senie aizvainojumi ir aizmirsušies, ir mainījušies laiki un paradumi, bet parunas nezin kāpēc vēl ir dzīvas.
Paskaidrojuma avots: frazbook.ru
Interesanti raksti :
Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...
Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...
Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...
Rudens ir laiks, kad gribas ieritināties dīvāna stūrī, ietīties siltā segā, nolikt blakus sev kūpošas, smaržīgas tējas krūzi un lasīt... Rudens ir ...
Ne jau tāpēc, ka man būtu iestājies nostaļģijas periods un arī ne tāpēc, ka man drīz, pēc pāris gadiem, 50. Vienkārši nesen es lasīju grāmatu, ku ...
Paldies par vienkāršajām idejām ! Noteikti noderēs, jo tuvojas rudens un ziema, dārza darbi ( kam tādi ir ) būs apdarīti un varēs uzņemt viesus un priecāties kopā ar viņiem. Paldies, Aija.
Šis “paldies” vairāk pienākas Marijai-Dacei – iespējams, ka mūsu komandas misijas, ideju un plānu realizēšanai pievienosies vēl viena jauka būtne!