Viss vai gandrīz viss par māliem
Izrādās cik daudz ir recepšu, metožu, līdzekļu, dabā atrodamu augu un pat izrakteņu, kurus izmantojot, mums ir iespēja saglabāt un pat uzlabot savu skaistumu, dziedēt rētas, izlīdzināt grumbiņas un atbrīvoties no visa liekā …Simtiem, tūkstošiem līdzekļu un vēl vairāk recepšu. Un, jo vairāk to kļūst, jo vairāk lasām, jo vairāk apjūkam. Tāpēc ir vien jāizvēlas savējās receptes, savējos līdzekļus un pie kaut kā šad tad jāapstājas, vai ne? Visam nemaz nav laika un nav jau arī vajadzības.
Tāpēc šodien, izvēlei, vēl par vienu metodi jeb dabas materiālu, ko varam pielietot savas jaunības un skaistuma saglabāšanai, kas ir viegli iegūstams jeb nopērkams – par māliem.
Māli ir viens no produktiem, kas ļoti labi pazīstams kosmetoloģijā. Galvenā kosmētiskā māla īpašība ir attīrīšana. Māli piesātina ādu ar barības vielām, mitrina to un tonizē, nostiprina muskulatūru un ādas struktūru. Pielietojot regulāri, likvidē pinnes un pumpas. Ķermeņa māla maskas stimulē asinsriti, mazina muskuļu saspringumu, atvieglo reimatiskās un locītavu sāpes. Lētums un pieejamība ir vēl divi šī dabas līdzekļa plusi.
Izrādās, ka pastāv diezgan liels mālu paveidu daudzums. Tie atšķiras pēc krāsas, sastāva, blīvuma, plastiskuma un, atkarībā no savas izcelsmes vietas, arī pielietošanas. Mēs šodien apskatīsim dažus mālu veidus, kuru galvenā atšķirība ir krāsa. Mālu krāsa atkarīga no to minerālā sastāva (dzelzs, vara utt. klātbūtnes). Veikalu vai aptieku plauktos var ieraudzīt baltos, sarkanos, melnos, dzeltenos, zaļos, pelēkos un zilos mālus. Zilie, baltie un zaļie māli sastopami visbiežāk.
Zilie māli ir visvērtīgākie. Tie uzsūc šķidros un gāzveida toksīnus, smakas un gāzes, nogalina kaitīgos mikrobus, satur praktiski visus minerālos sāļus un mikroelementus (sudrabu, magniju, kalciju, mangānu, fosforu, cinku, alumīniju, varu, kobaltu un molibdēnu). Zilie māli maigi attīra ādu no atmirušajām šūnām un paātrina reģenerācijas procesus. Tautas medicīnā tos izmanto kā efektīvu līdzekli cīņā pret matu izkrišanu. Zilos mālus izmanto arī kā efektīvu līdzekli pret pinnēm.
Baltie māli jeb kaolīns ir dabas materiāls, kam piemīt augstas, ārstnieciskas īpašības. Baltie māli piesātina ādu ar skābekli un uzlabo šūnu reģenerāciju. Kaolīns īpaši vērtīgs ir sievietēm ar taukainu sejas ādu, jo tas aktīvi iznīcina mikrobus, kas provocē pumpu un piņņu veidošanos.
Zaļajiem māliem piemīt brīnišķīgs absorbējošs efekts, kas mīkstina un attīra sejas ādu, mazina kairinājumu. Zaļie māli iedarbojas kā maigs pīlings, to tekstūra ļauj viegli un pilnībā likvidēt no ādas virsmas taukus un netīrumus. Zaļā māla maska brīnišķīgi likvidē taukaino spīdumu, tai piemīt žāvējošs un savelkošs efekts, kas jaunības un skaistuma saglabāšanu veicina uz ilgiem gadiem.
Melnie māli pārējo kosmētisko mālu vidū ieņem īpašu vietu, jo visbiežāk tiek pielietoti kā ļoti efektīvs līdzeklis cīņā ar celulītu un lieko svaru. Melnie māli parasti tiek izmantoti kā kompreses un ietīšanas.
Sarkanie māli paaugstina ādas tonusu un to padara krietni stingrāku, vienlaikus stiprinot asinsvadus un kapilārus. Tīrā veidā sarkanie māli pārdošanā sastopami ir reti, visbiežāk – kā gatavu masku sastāvdaļa.
Dzeltenie māli izvada no ādas toksīnus un to piesātina ar skābekli, kā rezultātā āda kļūst jaunāka. Dzeltenos mālus visbiežāk izmanto nogurušai un novecot sākušai ādai.
Pelēkie māli ādu mitrina un tonizē. Izmanto sausai un dehidrētai ādai.
Rozā krāsas mālu sastāvā ietilpst kaolīns un sarkanie māli. Pateicoties šim veiksmīgajam salikumam, rozā māliem piemīt abu mālu īpašības. Tie satur maksimālo makro un mikroelementu daudzumu, kas ādu mīkstina un atjauno.
Šī tipa māli ādu balina, palīdz likvidēt un atbrīvoties no liekā sebuma, veicina ādas reģenerācijas procesus un nodrošina labāku vielmaiņu. Pateicoties tam, āda tiek spēcināta, sejas ovāls iegūst skaidrāku formu un svaigāku izskatu.
Rozā mālus izmanto vannām – lai ādu mitrinātu, mazinātu nogurumu, radītu svaiguma un komforta sajūtas.
Ja sievietes āda ir sausa, mālus ir jāsajauc ar krējumu, biezpienu, pienu, olas dzeltenumu vai saldo krējumu. Ja sievietes āda ir taukaina, tad maskai būtu jāpievieno kefīrs, jogurts, rūgušpiens vai olas baltums.
Palīdzība novecot sākušai ādai
Visas sastāvdaļas ņemam pa 1 karotei (vai nu tējkarotei vai ēdamkarotei): citrona sulu, mālu, krējumu un medu. Ja masa izveidojas pārāk bieza, pievienojam pienu.
Uzklājam masku un pēc 10 min. to noņemam ar vēsā ūdenī samitrinātu sūklīti. Masku jāizmanto uzreiz pēc pagatavošanas, tāpēc, ja maska tika pagatavota, ņemot visas sastāvdaļas pa vienai ēdamkarotei, to var uzklāt arī uz citām ķermeņa daļām.
Tava āda iegūs veselīgu izskatu un krāsu
Jāpaņem 1 ēdamk. nātru lapas, 1 ēdamk. liepziedus un jāaplej ar glāzi verdoša ūdens. Atstājam, kamēr uzlējums kļūst vēss. Izkāšam, pievienojam 1 ēdamk. rozā mālu un dažus pilienus E vitamīna. Masku uzklājam uz sejas, pēc 10 min. noņemam ar vēsā ūdenī samitrinātu sūklīti.
Es domāju, ka ir vērts pamēģināt, vai ne?
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...
Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...
Kā solīju – turpinām par zilajiem māliem. Starp kosmētiskajiem māliem īpašu vietu ieņem zilie māli: šī dabas produkta sejas maskām piemī ...
Tags: baltie māli, dzeltenie māli, māli, mālu izmantošana kosmetoloģijā, mālu maskas, melnie māli, pelēkie māli, rozā māli, sarkanie māli, zaļie māli, zilie māli
Kur var nopirkt zilos malus, augstas kvalitates, vairuma?
Baltais mals ar zila malu pigmentu neinterese!