Saderīgu attiecību noslēpums

 

attiecibas_uz_muzuDievs radījis cilvēkiem dzīvot pārī, tikai nav atklājis to noslēpumu, kā atrast savu īsto, saderīgo, tālab daudzi maldās saderīgā dzīves drauga meklējumos.

Pasaule attīstās un robus necieš, tāpēc beidzot ir dzimusi zinātne, kura aiztaupīs maldīšanos.

Vairāk par to zina stāstīt socionikas maģistre, biedrības „Socionika” valdes priekšsēdētāja Līvija Miķelsone un socionikas konsultante Evija Jasūna.

Evija Jasūna: Daudziem no mums interesē un patīk analizēt savas un citu cilvēku savstarpējās attiecības. Šobrīd tas ir ļoti aktuāli, jo daudzi cenšas ar savām attiecībām „strādāt”, piešķir tām aizvien būtiskāku nozīmi un vēlas dzīvot komfortā. Darba metodes tiek lietotas dažādas. Daudzi paļaujas uz horoskopiem, savukārt citi apmeklē sievišķības kursus, apgūst vēdiskās gudrības vai vienkārši mēģina pierādīt sava rakstura vienreizīgumu, stāstot, kā viņi cenšas partnerim pielāgoties, izprot viņu, ieklausoties viņā, pārvar savu egoismu un tamlīdzīgi.

Tāpēc rodas jautājums – vai tie tūkstoši pāri, kuri šķir laulību, nedara to pašu – necenšas pielāgoties partnerim? Vai tad viņus norakstīsim pie slinkajiem, nesaprotošiem, neizglītotiem, cietsirdīgiem cilvēkiem?

Līvija Miķelsone: Socionika tā vis nedomā. Tā drīzāk ir radusies kā „advokāts” ikvienam cilvēkam, jo paskaidro, ka ne jau pats vai tas otrs ir vainīgais nesaskaņās. Tā palīdz atklāt ikviena cilvēka būtību – raksturu, kuru pavisam ir 16 tipi, kā arī attiecību veidošanos starp 16 dažādiem raksturu tipiem.

Tikai socionika sniedz konkrētu „diagnozi”, tas nozīmē – savstarpējo attiecību aprakstu.kas_ir_socionika Tā izskaidro, ka dažas attiecību kombinācijas labi der ģimenes dzīvei, bet citās šis savienojums ir tik neveiksmīgs, ka labākajā gadījumā cilvēki izšķiras, bet sliktākajā – grauj viens otra pašapziņu, lauž personību, iedzen kompleksos un rada ļaunas slimības. Nesaderīgas attiecības kultivē nelaimīgus, neveiksmīgus cilvēkus, kam grūti izprast sevi, citus un savu vietu pasaulē.

Tie, kas izveidojuši saderīgu savienību, aug kā personības, ir veiksmīgi karjerā, laimīgi ģimenē un ar prieku lūkojas nākotnē. Saderīgās attiecības nav nekāda pasaka vai nereāla ilūzija. Arī bez socionikas zināšanām šādas ģimenes rodas un mēs visticamāk viņus uzlūkojam ar apbrīnu par spēju būt pašpietiekamiem un patiesi ieinteresētiem savā dzīvesbiedrā garus kopdzīves gadus.

Evija: Kad es iepazinos ar socioniku, sapratu, ka gluži patiesība nav nedz astroloģijai, nedz numeroloģijai, nedz arī tiem, kuri apgalvo, ka, ja vien ir vēlēšanās, var sevi pārveidot vai „pierīvēties”. Jo īpaši tāpēc, ka to visu biju jau izmēģinājusi uz savas ādas un zināju, ka to iedarbība ir īslaicīga – kamēr pašai ir iedvesma. Savai zemapziņas attieksmei pret otru mēs tomēr neko nevaram padarīt – ja „muguras smadzenes” protestē, tad nekāda pierīvēšanās nespēj to ilgstoši apvaldīt. Pretenzijas nāk gaismā agri vai vēlu.

Bet nezinātājiem droši vien ļoti grūti iedomāties un saprast, kādā veidā šī diagnoze par attiecībām ar partneri tiek uzstādīta?

Līvija: Socionika ir sabiedrības zinātne, kuru ir iespējams apgūt ikvienam. Vispirms jāuzzina pašai savs sociotips, tad partnera sociotips. To var noskaidrot ar testu vai intervijas palīdzību. Zinātne jau ir izpētījusi, kā veidojas attiecības starp dažādiem tipiem, tāpēc starptipu attiecību tabula uzreiz parādīs šo savstarpējo attiecību komfortu. Katram attiecību veidam ir pieejams plašs tā apraksts, kurā uzreiz atpazīsiet savu ikdienu ar partneri.

Evija: Bet ja man nav zināšanu socionikā?

Līvija: Tad atliek uzmeklēt kādu socionikas speciālistu. Latvijā jau ir tuvu 150 socionikas pārzinātāju. Var arī iegādāties grāmatu un pašmācības ceļā apgūt socioniku vismaz tādā līmenī, lai nonāktu skaidrībā par sevi, savām attiecībās ar dzīvesdraugu, ģimeni.

Un vēl šobrīd ļoti ērts paņēmiens iegūt zināšanas ir vebināri – videokonferences, kur katrs, atrodoties savā mājā, birojā vai jebkurā citā vietā, kur pieejams internets, var piedalīties un saņemt no speciālista informāciju par sevi. Psihologa apmeklējums izmaksās nesalīdzināmi dārgāk. Un tik konkrētas atbildes, kā arī skaidrojumu par attiecību raksturu no psihologa negūsi.

Evija: Tad sanāk, ka lai kaut ko noskaidrotu, tomēr jāmācās? Vai tad nevar iegūt vienkārši kādu labu padomu kā apieties ar savu pašreizējo dzīvesbiedru un tā uzlabot savu kopdzīvi?

bilde_multi-lady.ruLīvija: Bet mēs taču šobrīd dzīvojam modernā jauno tehnoloģiju laikmetā, kad bez mācīšanās neiztikt nevienā jomā un vecumā. Nopērkot jaunu mobilo telefonu taču arī jāmācās, braukt ar mašīnu vai rīkoties ar datoru arī jāmācās. Tad kāpēc nevarētu apgūt socioniku un to izmantot kā instrukciju vai instrumentu attiecību izpratnei un sava personīgā komforta gūšanai?

Evija: Ja vēlētos uzzināt kaut ko tuvāk, kas tad man jāmeklē? Ko es varu uzzināt konkrēti vebinārā?

Līvija: Droši vien vienā reizē nevarēsim izrunāt visas 16 starptipu attiecību kombinācijas, tādēļ sāksim ar vissaderīgākajām. Tās ir tādas, kurās partneri nešķiras un nodzīvo kopā visu savu mūžu.

Katram cilvēkam spēcīga ir tikai viena puse, otrajai – vāji attīstītajai pusei jāmeklē papildinājums dzīves draugā. Lai ikviens dzīvotu laimīgi, gūtu papildinājumu un nodzīvotu mūžu vienā laulībā, jāatrod sev pilnīgi pretējs partneris, bet papildinošs. Papildinošo socionikā sauc par duālo un aktivatoru.

Tātad, no visu 16 sociotipu „paletes”, katram vissaderīgākie ir tikai divi cilvēku tipi. Ja savā ceļā sastapsi kādu sev saderīgo, tad visticamāk tavai laulībai būs ilgs mūžš. Citu tipu attiecību partneri ir mazāk komfortabli, kuros bieži iezogas diezgan būtiskas attiecību problēmas, kad pārim rodas šaubas – būsim kopā vai šķirsimies.

atputa_kopaDuālās attiecības. Šajās attiecībās partneri viens otram noņem spriedzi. Duālajās attiecībās līdzsvars atjaunojas dabīgā veidā, nav nepieciešams pielāgoties. Šīs attiecības atslābina, veicina labsajūtu, attīsta izdomu. Duālie strīdas reti – reizēm viens pasūdzas, otrs viņu nomierina. Parasti nesaskaņas rodas attiecību sākumā, kamēr viens otru vēl nav iepazinuši. Vēlāk abi runā vienā „mēlē”, bieži par sevi stāstot saka „mēs”. Reti dzirdēsim „viņš” „viņa”.

Viņiem nekad partnera nav par daudz, gluži otrādi – visu laiku vienam otra pietrūkst. Pat īsu brīdi pabijuši šķirti, ļoti ilgojas viens pēc otra. Duālos varētu pielīdzināt dvīņiem, kurus arī velk vienu pie otra neredzamas saites. Ja attiecību komfortu izsakām ballēs no mīnus 16 līdz (+) 44, tad duālajās attiecībās šis rādītājs ir visaugstākais.

Duālo attiecību pāri ir, piemēram:

Katrīne Pasternaka – Igo un Juris Kalniņš – Robespjērs ;

file42694760_d7b80cb3

Foto avots: g4.delphi.lv

Agita Mironova – Maksima un Valērijs Mironovs – Hamlets;

12

Foto avots: kasjauns.lv

Vaira Vīķe Freiberga – Žukova un Imants Freibergs – Jeseņins;

1447586_fMC8TN

Foto avots: delfi.lv

Māra Svīre – Napoleone un Vladimirs Kaijaks – Balzaks;

Māra Svīre un viņas vīrs Vladimirs Kaijaks

Foto avots: ntz.lv

Aktivācijas attiecības. Šajās attiecībās partneri viens otru aktivizē, palielinot darba spējas. Šīs attiecības ir gandrīz neiespējami pārtraukt – pēc kāda laika, rodas vēlme izjust aktivatora iedarbību atkal un atkal. Tad partneri ar divkāršu spēku atjauno attiecības. Pāris ir diezgan nemierīgs, patērē daudz enerģijas, bet tas rada milzīgu nepieciešamību vienam pēc otra. Ja radusies pārslodze, tad ir jāizlādējas, vai jāatpūšas vienam no otra. Pēc komforta ballēs maz atšķiras no duālajām.

Aktivācijas attiecību pāri:

Irma Kalniņa – Gabēna un Ojārs Kalniņš – Dostojevskis.

svetku_koncerts17

Foto avots: kasjauns.lv

Zīmīgs aktivācijas attiecību pāris – Vītolu fonda priekšsēdētājs Vilis Vītols – Maksims ar savu kundzi – Jeseņinu.

foto

Foto avots: latvijaslaudis.lv

Evija: Jau iegūstot pavisam nelielu ieskatu socionikā un izprotot kā un kāpēc veidojas labas vai nekomfortablas attiecības, iegūsi atvieglojumu un varbūt pat noņemsi smago atbildības nastu par attiecību dzīvotspēju. Socionika iedod izpratni un atbildes uz visiem „kāpēc” jebkurās attiecībās – kāpēc nedzird, kāpēc nesaprot, kāpēc negrib, kāpēc uzspiež, kāpēc neatbalsta utt. Turklāt tas darbojas pilnīgi visās attiecībās – ar vecākiem, bērniem, kolēģiem, draugiem, mīļotajiem. Tas ir pārbaudīts personīgi un to apliecina arī visi, kas iepazinušies ar socioniku.

Īpaši patīkami, ka arī vīrieši aizvien vairāk vēršas pie manis lūdzot palīdzēt atrast savu saderīgo ar socionikas zināšanām. Piedaloties vebināros, jebkuram cilvēkam, vienalga kurā pasaulēs malā ir iespēja saņemt instrukciju par to, kā atrast savu saderīgo un būt ar viņu kopā uz mūžu! Lai jums izdodas!

Uz tikšanos vebinārā,

Evija un Līvija

Interesanti raksti :

  •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

  •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

  •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

  •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

  •   Pašlaik mega aktuāli ir runāt par ekonomiju, otrreizēju pārstrādi, reciklējamiem un reciklētiem produktiem. Paskatam, ko mēs savā sētā, ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
  • Līva

    Gribēju zināt, kad vēl būs šādi semināri. 14. netieku :((

     
     
     
    • Līva, ja Jūs domājat tieši vebinārus par socioniku, tad neskumstiet – tie ir apm. 1x mēnesī. Bet 16.maijā būs vēl viens vebinārs – par mīlestību, par dzīvi utt. :) Palūkojieties te, varbūt noder: http://buduars.lv/pasakumi/

       
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata