Kā būvēt attiecības pēc šķiršanās

attiecibas-pec-skirsanasDiemžēl, 21 gadsimtā šķiršanās vairs nav retums un pēc tās laulātajiem bieži vien jādala ne tikai manta, bet arī bērni. Tieši bērnu dēļ bijušajiem vīram un sievai ir jāturpina attiecības arī pēc šķiršanās.

Vecāki organizē tikšanās un cenšas tēlot vai nu vienaldzību, vai mieru, vai pat jautrību tai laikā, kad patiesībā dziļi dvēselē notiek spēcīga pretēju jūtu burbuļošana.

Šodien nerunāsim par to kāpēc tiktāl esam nonākuši, kāpēc pasaulē tik daudz mīlestībā slēgtu laulību jūk… Mēs parunāsim par to, kā attiecības izveidot tā, lai tās netraucētu normāli dzīvot un abām pusēm nekļūtu par mokām pēc šķiršanās, kas tomēr ir notikusi.

Draudzība būvēta uz mīlestības lauskām

Pēc smagiem šķiršanās procesiem reti kura bijusī sieva ar bijušo vīru saglabā labas attiecības. Ir sievietes, kuras visu savu mūžu dzīvo ar šo aizvainojumu, ciešot, mokoties un neaizmirstot par bijušā laulātā nodevību. Ir bijuši arī gadījumi, kad pēc šķiršanās sievietes turpina vīrieti aprūpēt. Gan viena, gan otra galējība var radīt tikai ļaunumu.

Psihologi iesaka: Nekādā gadījumā neatskaties uz pagātni, nepieķeries mirušās mīlestības rēgam, bet gan ej uz priekšu, aizmirstot visas pārestības.

Tas jādara vispirms tāpēc, ka aizvainojums atņem enerģiju un traucē veidot jaunu dzīvi. Attiecības starp bijušajiem var nebūt draudzīgas, bet naidoties arī nav vērts. Uzreiz šādas attiecības izveidot neizdosies, šai procesā būs nepieciešamas abas puses.

No kā ir atkarīgas attiecības pēc šķiršanās

Attiecības starp bijušajiem vispirms ir atkarīgas no šķiršanās iemesliem. Vienīgais…jaattiecibas-pec-skirsanas (6) sieva šķiras ar vīru-alkoholiķi, spēlmani vai narkomānu, turpmāk ar viņu tikties nav nekādas jēgas. No tāda cilvēka jāturas tālāk ne tikai pašai, bet jāsargā arī bērni. Tāpēc izskatīt šādu situāciju pat nav jēgas.

Attiecības starp bijušajiem, kuriem nav šo trūkumu un laulība izjuka citu iemeslu dēļ, atkarīgas no viņu psiholoģiskā brieduma. Parasti sieviete ir tā, kurai ir grūtāk pārdzīvot šķiršanos, jo viņa nevar saprast kā spēs tikt galā ar visām dzīves grūtībām bez vīra atbalsta.

Infantilitāti dažreiz var izrādīt arī vīrieši, cenšoties uzsākt kontaktu un meklēt bijušās sievas atbalstu. Tāda bērnišķīga pozīcija var kļūt par nopietnu šķērsli visu konfliktu noregulēšanai. Tikai pieaugušas personības laulības šķiršanas procesa laikā un pēc tās spēs savas attiecības organizēt tā, lai neviens šī procesa dalībnieks neciestu vairāk par pārējiem. Galvenais, no kā ir atkarīgas attiecības pēc tam, kad ģimene ir izjukusi un mīlestība izdzisusi, ir prasme rast kompromisu.

Visizplatītākās kļūdas veidojot attiecības pēc šķiršanās

Ir skaidrs, ka šķiršanās iemesls ir kāds konflikts, tāpēc attiecības starp bijušajiem bieži vien ir tādas kā saspringtas, sarežģītas un neviennozīmīgas. Vainīgas ir abas puses, jo nekad konflikts nav vienpusējs.

attiecibas-pec-skirsanas (5)Situāciju sarežģī strīdīgie jautājumi, kas attiecas uz mantas dalīšanu. Neviens no bijušajiem laulātajiem nevēlas palikt zaudētājs un, lai vai kādas būtu sekas, cenšas atkarot savu daļu. Tam visam rezultāts ir ilgstošas tiesas prāvas, morāls un fizisks izsīkums.

Aizvainotā sieva cenšas vīram atriebties ar atbildes triecienu un kā atriebības ierocis ne reti tiek izmantoti bērni. Tamdēļ bieži vien cieš ne tikai abi vecāki, bet arī bērni, kuri tā visa rezultātā var gūt smagu, psiholoģisku traumu.

Tiekoties, bijušie laulātie par strīda priekšmetu it kā nerunā un, slēpjot savas patiesās domas un jūtas, cenšas pasargāt savu kopējo bērnu. Ārēji šad tad tas pat izdodas, bet iekšējais sasprindzinājums ar katru reizi tikai pieaug. Vēlāk tas var atspoguļoties uz abu šķirteņu turpmāko likteni. Psihologi iesaka neklusēt un lai vai cik tas ir grūti, uzsākt atklātu dialogu.

Daudzas sievietes domā, ka vīrieši nemaz nepārdzīvo šķiršanos. Patiesībā tikai retais bijušais vīrs nemokās savas vainas dēļ, kuru, savukārt, allaž pie katras tikšanās „uzsilda” bijusī sieva. Tieši tas liek vīrietim bieži vien izvairīties no tikšanās ar bijušo. Bet, ja viņš justu, ka sievai pret viņu vairs aizvainojuma nav , tad arī bērna audzināšanā vīrietis ņemtu daudz aktīvāku dalību.

Kā veidot attiecības pēc šķiršanās

Lai pēc šķiršanās abi bijušie varētu dzīvot normālu dzīvi, viņiem nepieciešams zināt sekojošus faktus: izjukušu ģimeni atjaunot gandrīz nav iespējams, tāpēc nav jēgas turēties pie šīs domas. Ir jāmācās būvēt jaunas attiecības. Ja pēc šķiršanās ir palicis bērns, vecākiem jāatceras, ka tieši viņš ir cietis visvairāk. Ir jāizrunā visas tās detaļas, kas skar abu vecāku dalību bērna audzināšanā.

Ja neizdodas izrunāties par šiem jautājumiem mierīgā ceļā, ir jāgriežas pie ģimenesjauna-dzive psihologa. Nepiedotie aizvainojumi ir “tārpi”, kas bojā nervu sistēmu un veselību. Viss, kas sakrājies un sāp ir jāizsaka un jāizrunā, lai pēc tam varētu aizmirst un sākt veidot attiecības ar savu bijušo vīru savādāk, izejot pavisam no citām pozīcijām.

Šķiršanās nav dzīves beigas, bet tikai iemesls to mainīt uz labo pusi. Iespējams, tevi sagaida daudz laba un interesanta, bet tu par to neuzzināsi, ja sakoncentrēsies uz saviem aizvainojumiem un noslēpsies no pasaules, gaidot tikai nodevību vien.

Jaunas ģimenes fundaments

Tādā veidā, bijušo laulāto attiecības var kļūt vai nu par neveiksmīgu centienu iemeslu jaunas ģimenes veidošanā vai nu par jaunas, veiksmīgākas laulības fundamentu. Psihologi domā, ka vislabāk tas izdodas tiem cilvēkiem, kas prot kontaktēties vienā līmenī.

Ir jāprot piedot – tikai tad izdosies veidot laimīgu nākotni, kurā pilnīgi iespējams, abiem bijušajiem būs pilnvērtīgas ģimenes, mīlestība un laime.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
  • Inese

    “Vienīgais…ja sieva šķiras ar vīru-alkoholiķi, spēlmani vai narkomānu, turpmāk ar viņu tikties nav nekādas jēgas. No tāda cilvēka jāturas tālāk ne tikai pašai, bet jāsargā arī bērni. Tāpēc izskatīt šādu situāciju pat nav jēgas.”
    Vai tad runa tikai par jēgu? (Jēga pēc būtības ir izdevīgums, rentabilitāte, pat aprēķins)
    Kā to izdarīt, ja alkoholiķis grib redzēt savu bērnu, jo mīl viņu. Ja piedodam, tad piedodam. Te nav tik viennozīmīgi. Un kā jutīsies bērns, kurš vairs nesatiks savu tēti? Piekrītu, ir grūti, veidot šīs tikšanās, bet tas nemaz nevar būt viegli, ja jau ir radusies šāda situācija. Mammai jābūt gudrai, ar bērnu jāizrunājas un jāsagatavo.
    Gribu arī apgāzt mītu, ka šķirto starpā valda aizvainojums un atriebības kāre. Šķiršanās iemesli ir tik dažādi. Man, personīgi, ar bijušo dzīvesbiedru joprojām ir mīlestības pilnas attiecības, izņemot seksu. Viņš ir tas cilvēks, kuru es satiku un kuru es pieņēmu, ar kuru ilgu laiku biju kopā, ir bijis tik daudz laba no viņa puses, mēs zinām viens otru. Un no viņa man ir dāvana uz mūžu – bērns. Un mūsu bērns jūt šo mūsu attiecību auru. Un droši vien, ka mēs esam tik lieli, cik mēs spējam piedot un mākam mīlēt.

     
     
     
    • Ja runājam par vārda “jēga” nozīmi – es domāju, ka cilvēki paši tam ir piešķīruši šo viennozīmīgo apzīmējumu, par kuru minat Jūs, Inese. Jēga var būt it visā. Ir taču teiciens “cilvēks nesaskata vairs dzīvei jēgu” – vai tad te iet runa par kaut kādu izdevīgumu un aprēķinu?

      Par mītu. Es neesmu dzirdējusi par mīta pastāvēšanu, ka vienmēr šķirto starpā ir naids vai atriebības kāre. Bet nevar noliegt, ka šis viss vējo šķiršanās procesos, kad notiek mantas dalīšana un kāds ar to nav apmierināts.

      Par piedošanu. Piedot – nenozīmē obligāti turpināt ciest un pieņemt otra “izgājienus” arī turpmāk. Piedot nozīmē to,ka tu neturi vairs uz šo cilvēku ļaunu prātu. Protams, ka nekas nav viennozīmīgi – vēl jo vairāk cilvēku attiecībās. Kā labāk jutīsies bērns? Pajautājiet viņam. Bieži vien 6-gadīgs bērns jums var “atvērt” acis. Iespējams, viņš jau sen nevēlas būt TĒVA klātbūtnē….var būt arī otrādi…un var būt pavisam savādāk.

       
  • vilis

    varētu domāt, ka tikai vīri met sievas pār bortu. zinu biezā slānī večus, ko dāmas izmetušas uz ielas aiz sētas….

     
     
     
  • Slam

    Es nespēju tikt pāri nodevībai jau 2 gadus. Pēc šķiršanās esmu zaudējusi visu – mājvietu, ģimeni, vīru, kurš bija arī labākais draugs un mans dvēseles radinieks, kā arī kopīgo meitu redzu divas reizes mazāk, viņai veidojas silts kontakts un mīļas attiecības ar to mazgadīgo slampu.. Vīrs man atņēma mājas – pie šķiršanās kategoriski atteicās pārdot kopīgo īpašumu un mūsu mājās ir ievedis savu jauno brūti, dēļ kuras izjuka mūsu laulība. Man katru dienu ir tik slikti, ka šķiet es varētu iznīcināt – vai nu pati sevi vai to otru. Kur rast mierinājumu? Kā tikt pāri? Kur ņemt spēku? Vai ir kāda atbalsta grupa?

     
     
     
  • espati

    ko nozīme “kategoriski atteicas pardit kopigo īpašumu”??? ta NAV vina briva griba. Pie sķiršanas ir iesniegums tiesa un īpašums IR jadala. ja nepardod māju, OK, bet puse viņam ir jāizmaksa. ja tas ir ieguts laulibas laikā!!!

     
     
     
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata